in ,

Dünyanın Doğuştan Punk Tek Köpeği: Peru İnka Orkidesi

Peru tüysüz köpeği ismi ile de tanınan Peru İnka Orkidesi kesinlikle dünyanın en ilginç köpeklerinden biri çünkü görüntüsü gerçek bir punk gibi.

Adından da anlaşılacağı gibi Peru kökenli bir ırk olan Peru tüysüz köpeği dünyanın en ilginç görünüşlü köpeklerinden biri hatta belki de en ilginci zira vücudu tamamen tüysüz olan bu köpeklerin sadece başlarında punk gibi görünmelerine sebep olan bir tutam tüy bulunuyor. Punk köpek Peru İnka orkidesi görüntüsü ile sizi şaşırtacak.

fresh meat

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Tarihinin 3000 yıl önceye dayandığı düşünülüyor

Peru tüysüz köpeğinin kökeni hakkında iki farklı görüş bulunuyor, bunlardan ilki ırkın 3000 yıl önce Asyalılar tarafından Güney Amerika’ya getirildiği, diğeriyse ırkın kökeninin Çin’ özgü bir köpek olan Creste köpeği olduğu.

peruvian inca orchid dog hairless

Sadece kafasında bir tutam tüy var

Dünyadaki sayılı tüysüz köpek ırklarından biri olan Peru tüysüz köpeklerinin yalnızca kafalarının üst kısmında bir tutam tüy bulunuyor, bazıları ise tamamen tüysüz olabiliyor. Kafasının üzerindeki bir tutam tüyün dik durması ve farklı renklerde olmasıysa bu şeker köpeklerin punk gibi görünmesine neden oluyor.

IMG 0034

Hiç kokmuyor

Bu ilginç görünüşlü köpeklerin bir özelliği de hiç kokmuyor oluşları. Ayrıca her ne kadar vahşi gibi görünse de aslında Peru tüysüz köpekleri yumuşak yapıları, oyuna bayılmaları ve çok kolay eğitilebilmeleri ile de tanınıyor ve tüm bu sebeplerle kusursuz bir ev köpeği olarak tanımlanıyorlar.

Peruvian Inca Orchid 2

Ciltleri aşırı hassas

Peru tüzsüz köpeğinin tek bir dezavantajı var o da tüysüz olduğu için cildinin hem sıcağa hem de soğuğa karşı aşırı hassas olması. Bu nedenle bu sevimli köpekleri yazın güneşten kışınsa soğuktan korumaya büyük özen göstermek gerekiyor. Yazımızı bitirirken şunu da belirtelim, Peru tüysüz köpeklerinin doğal görünüşü böyle, yani yazımızdaki görsellerde yer alan köpeklerin hiç biri ne tıraş edilmiş, ne de kafalarındaki tüyleri boyanmış değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gözü Oyulmuş Kedi Paylaşımının Cezası Belli Oldu

Gözü Oyulmuş Kedi Paylaşımının Cezası Belli Oldu

Bu Bayram Hediyeniz Yedikule Hayvan Barınağından Olsunöç

Bu Bayram Hediyeniz Yedikule Hayvan Barınağından Olsun