in

‘Dünyanın Ateşini Düşürüyoruz’ Projesiyle, Dünya Ormancılık Günü’nde Doğacak 4 Bin Bebek Adına 4 Bin Fidan Bağışlanacak

Küresel ısınma ve iklim değişikliği ile mücadele için Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve Bağışıklama Derneği ve Nobel İlaç el ele verdi. ‘Dünyanın Ateşini Düşürüyoruz’ projesi kapsamında 21 Mart Dünya Ormancılık Günü’nde doğacak 4 bin bebek adına TEMA Vakfı aracılığıyla Gaziantep Balıkalan’daki Umut Ormanı’na 4 bin fidan bağışlanacak.


‘Dünyanın Ateşini Düşünüyoruz’ projesinin tanıtıldığı basın toplantısı; Çevre ve Doğa Programları Yapımcısı Güven İslamoğlu moderatörlüğünde, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve Bağışıklama Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zafer Kurugöl ve Nobel İlaç Genel Müdürü H. Hakan Şahin’in katılımı ile gerçekleştirildi. Proje paydaşlarından Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve Bağışıklama Derneği, bebek ve çocuklarda ateşli hastalıklarla ilgili doğru bilgilerle farkındalık oluşturmak hem de küresel ısınmaya dikkat çekmek amacıyla çeşitli faaliyetlerde bulunuyor. Toplum genelinde ateşli hastalıklarda ateşi düşürme ile ilgili akılları karıştıran pek çok bilgi kirliliği bulunuyor. Dernek, farkındalık sağlayarak ateşin verdiği zararlardan bebek ve çocukları koruyabilmeyi hedefliyor.

Dunyanin Atesini Dusuruyoruz Projesiyle Dunya Ormancilik Gununde Dogacak 4 Bin Bebek Adina 4 Bin Fidan Bagislanacak

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve Bağışıklama Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Ege Üniversitesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zafer Kurugöl, bebek ve çocuklarda ateş yönetimi hakkında yaptığı açıklamada, “Çocuklarda ateşin çok sık görüldüğünü, aileleri ve hekimleri endişelendiren, hatta telaşa neden olan bir hastalık belirtisidir. Burada önemli nokta ateşin bir hastalık değil, bir ‘hastalık belirtisi’ olduğudur. Vücut sıcaklığının normalin üstünde ölçülmesi olarak tanımlanan ateş, en sık enfeksiyon hastalıklarında yükselir. Ama enfeksiyon dışı birçok hastalıkta da yükselebilir” ifadelerini kullandı.

Dünyamızın Kaynakları Sonsuz Değil


Nobel İlaç Genel Müdürü Hakan Şahin ise, “Dünyanın ateşini düşürmek tüm sektörlerin ana gündem maddesi olmalı” diyerek şu bilgileri paylaştı: “Faaliyete geçtiğimiz ilk günden bu yana, insan sağlığı için dünyanın her köşesinde güvenilir ve erişilebilir ürünler sunarak, yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. İnsan sağlığını en iyi şekilde korumak için, dünya kaynaklarının da en iyi şekilde korunması gerektiğinin bilincindeyiz. Her işimizde bu sorumluluk ile hareket etme gayretindeyiz. Dünyanın kaynakları sonsuz değildir. Nüfus artışı ve kontrolsüz endüstrileşme, ormanlardan madenlere, minerallerden toprağa, havadan suya birçok doğal kaynak için tehdit oluşturmaktadır. Birleşmiş Milletler raporuna göre bir milyon bitki ve hayvan türü yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor. Bugün bizi bir araya getiren ‘Dünyanın Ateşini Düşürüyoruz’ projesi, Nobel İlaç olarak küresel ısınmaya karşı mücadele etme kararlılığımızın bir başka göstergesidir. Bu proje kapsamında çocuklarımıza daha yaşanabilir bir dünya bırakabilmek amacıyla 21 Mart Dünya Ormancılık Günü’nde Türkiye’de doğan 4 bin bebek adına Gaziantep Balıkalan’da fidan dikilmesine aracılık ediyoruz. Felis Ödülleri Sağlık İletişim kategorisinde başarı ödülüne layık görülen bu sosyal sorumluluk projesini geliştiren ekibimizi bir kez daha tebrik ediyorum. Yurt dışında faaliyet gösterdiğimiz 20 ülkede de çocuklarımız ve dünyanın ateşini düşürmeye destek olma konusundaki kararlılığımızı da özellikle vurgulamak istiyorum. Bu projeyle birlikte gezegenimizin sağlığı için bir adım daha attık. Küresel ısınma ve iklim mücadelesi için atılması gereken daha birçok adım var. Herkesi, dünyanın ateşini birlikte düşürmek için adım atmaya davet ediyoruz. Birlikte attığımız adımlarla ardımızda bıraktığımız iz yeşil bir dünya olsun” açıklamalarında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapilan operasyonlarin ardindan yurumeye baslayan ve Teri ismi verilen sevimli kopek merkez calisanlarinin adeta goz bebegi oldu.

İki Ayağı Birden Kırılan Köpek Yaşama Döndürüldü

Donma Tehlikesi Yasayan Yavru Kopek Toroslar EDAS Calisanlari Tarafindan Kurtarildi

Donma Tehlikesi Yaşayan Yavru Köpek Toroslar EDAŞ Çalışanları Tarafından Kurtarıldı