in

Dünya Vegan Günü’nde Türkiye’deki Tüm Veganlara Çağrı: #NedenVeganım

Dünyada her yıl 1 Kasım Dünya Vegan Günü ve Kasım ayı da vegan ayı olarak kabul ediliyor. Vegan Derneği, Türkiye’deki tüm veganlara ve vegan oluşumların katılmasını hedefleyerek, 1 Kasım’da ve ay boyunca sosyal medyada paylaşılacak ilgili içeriklerde kullanılacak #NedenVeganım etiketiyle hayvanlar, insanlar ve gezegen için neden vegan yaşamı seçtiğimizi ve seçmemiz gerektiğini geniş kitlelerle paylaşacak.

Dünya Vegan Günü, hayvan hak ve özgürlüklerine dair toplumsal farkındalık yaratmak, vegan felsefenin ve yaşam tarzının hayvanların, insanların ve gezegenin iyiliği için yaygın bir şekilde benimsenmesini sağlamak için 1994’ten bu yana her yıl 1 Kasım’da kutlanıyor.

Dünyanın dört bir yanında seminerler, sergiler, vegan tadımlar, halka açık tartışmalar ve atölye çalışmaları ile kutlanan Dünya Vegan Günü, veganlığın etik, erişilebilir ve sağlıklı bir yaşam tarzı olduğunu geniş kitlelere aktarmak ve veganlığa dair yerleşmiş önyargıları ortadan kaldırmak için düzenleniyor.

TVD’den online etkinlik

 

TVD’nin her yıl yüz yüze düzenlediği Dünya Vegan Günü etkinliği bu yıl yeni tip koronavirüs pandemisi nedeniyle derneğin Instagram canlı yayınlarına taşınıyor. Dünya Vegan Günü’nde ve Kasım ayı boyunca #NedenVeganım etiketinde buluşma çağrısı yapan TVD, 7 Kasım saat 14:00’ten 22:00’ye kadar belirli aralıklarla Instagram hesabı üzerinden yapılacak canlı yayınlara vegan aktivistleri, tıp doktorlarını, gazetecileri, sanatçıları ve hukukçuları konuk ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deprem buse

Enkaz Altındaki Buse: Kurtarma Köpeklerini Salın, Kedi Sesi Çıkaracağım

deprem ares

Ares, Enkaz Altından 65 Saat Sonra Kurtarıldı