in ,

Dünya Şampiyonu Vegan Boksör Ünsal Arık: Yumruk Yerim Et Yemem

Dünya şampiyonu vegan boksör Ünsal Arık, yaşam hakkına duyduğu saygıyla da gönüllerin şampiyonu oldu.

Yaşam hakkına saygı duyan spoculardan ve Der Boss (Almancada patron anlamına gelmektedir) lakaplı vegan boksör Ünsal Arık, kız arkadaşının desteğiyle 7 sene önce vejataryen olmaya karar vererek, hayvanlara karşı yapılan şiddete ve sömürüye karşı kendi mücadelesini başlattı.

Yumruk Yerim Et Yemem Diyen Boksor Unsal Arik 4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Vejataryen olduktan 3 sene sonra ise vegan olmaya karar veren Dünya Şampiyonu Ünsal Arık, Chihuahua cinsi bir köpek sahiplendikten sonra hayatı tamamen değişti. Ünsal Arık, verdiği bir röportajda bu değişimi şöyle anlattı:, “Bu köpek, günde 30 kere de eve gelsem hep aynı şekilde seviniyor. Beni düşündürmeye başladı. İnternette hayvan dünyasını araştırmaya başladım. Bu hayvanlar nasıl büyüyor, kim büyütüyor, nasıl bakıyorlar? Bu hayvanların bacaklarından asılmasını, ufak civcivlerin canlı canlı öldürülüp bize satılmalarını gördüm. ‘Buna göz yummak istemiyorum’ dedim ve bu dünyada her canlının yaşamaya hakkı olduğunu anladım. Vegan olmaya karar verdim.”

Yumruk Yerim Et Yemem Diyen Boksor Unsal Arik 3

“Vegan Olduğumdan Beri Uykum Daha Rahat”

Türkiye’de bir diyetisyenle çalışan Ünsal Arık, programını ondan alıyor. Vegan olarak dört maça çıkan Ünsal Arık hepsini kazandı. Üç tanesi şampiyonluk. Sonuncusu da en büyük federasyon WBC’de. Ünsal Arık, “Artık bana kimse bu iş olmaz diyemez” diyerek şunları söyledi: Mercimek çorbasının proteini, etten daha çok. Kurufasulye, soya fasulyesi, hepsinde protein var. Vegan olduğumdan beri uykum daha rahat, öyle 10 saat uyku gerekmiyor. Yağ almıyorum vücuduma. Endüstriyel bir şey tüketmiyorum. Kanser çoğalıyor, insanlar bunu bilmiyor. Ben millete kızmıyorum, bilmedikleri için saçma sapan konuşuyorlar.”

Yumruk Yerim Et Yemem Diyen Boksor Unsal Arik

Kalbi, Sevgisi ve Ana Yüreği Olan Bir Canlı Yenir mi?

Bütün çabasının daha iyi, daha barışçıl bir dünya için olduğunun altını çizen Ünsal Arık, manifestosunu da şöyle anlatıyor: “Hayvan dünyasını araştırırsan, bir hayvanın kalbi var, sevgisi var, ana yüreği var..Bir koyunu kuzusu kesilirken gördün mü nasıl ağlıyor? Biz nasıl evladımızı seviyorsak onlar da öyle seviyor. Hiçbiri öldürülmek için gelmiyor bu dünyaya. Bunu biz yapıyoruz, kapitalizm. Et kesiyoruz, et satıyoruz. Hepsi para yüzünden. Nasıl canı Tanrı veriyor, bırakın o canı da o alsın.”

Fotoğraf: Ünsal Arık instagram hesabı

İçeriği Derlerken Yararlanılan Kaynak: Hürriyet Cumartesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banyo Yaparken Sizi Gozetleyen Kediler

Banyo Yaparken Sizi Gözetleyen Kediler

Temizlik Gorevlisi Cop Konteynerindan Gelen Sesler Uzerine Harekete Gecti

Temizlik Görevlisi, Çöp Konteynerından Gelen Sesler Üzerine Harekete Geçti