in

Dünya Kediler Gününde, ‘Miyav Park’ Muhtarını Seçti

Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan yerel seçimler öncesi gergin bir ortamın oluşmaması, hoşgörülü ve sağduyulu bir şekilde seçim çalışmalarının sürdürülmesi amacıyla dünyada bir ilke daha imza attı. Mersin’den başka bir şehirde örneği olmayan Miyav Park’a sosyal medya kullanıcılarının verdiği oyla muhtar seçen Büyükşehir Belediyesi, esprili uygulaması ile dikkat çekerek yüzlerde tebessüm oluşturdu.

Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve sosyal medyayı sallayan Miyav Park muhtarlık seçimleri Mırmır’ın zaferi ile sonuçlandı. İki günde yüzlerce beğeni ve yorum alan muhtarlık seçimleri bin 711 kişinin oyları ile sonuçlandı.

Dünya Kediler Gününde Miyav Park Muhtarını Seçti 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yemekten sonra uyku saatlerini ikiye çıkaracağı vaadi ile seçimlere giren ve 2 rakibini geride bırakarak ipi göğüsleyen kedi, yüzde 38 oyla muhtar olmaya hak kazanan Mırmır oldu.

dunya kediler gununde mersinde proje ile kurulan miyav park muhtarini secti 414f1763 9e86 41d3 865a 9a2be2dd8aaa 1
Dünya Kediler Günü’nde Twitter üzerinden gerçekleşen muhtar seçmelerine Zıpzıp, ‘Hiçbir kedimiz arasında ayrım yapmadan hizmet edeceğim’ vaadi ile yola çıkarken, Atılgan ‘Miyav Park’ımızı her Türlü tehditlerden koruyacağım’ vaadi ile seçime girdi. Ancak muhtarlığı kazanan yemekten sonra uyku saatlerini ikiye çıkaracağı vaadini veren Mırmır oldu. Atılgan yüzde 34 oy oranı ile seçimi küçük bir farkla kaybederken, Zıpzıp yüzde 28 oy aldı.

Dünya Kediler Gününde Miyav Park Muhtarını Seçti 3

Seçim sonrası Mersin Büyükşehir Belediyesi, sosyal medya hesaplarından Mırmır adına bir teşekkür konuşması yayınladı ve esprili bir paylaşıma imza attı. Paylaşımda Bugün Miyav Parkımızda bembeyaz bir sayfa açan siz değerli halkımıza en derin mırmırlarımı sunuyorum. Sadece bana oy veren yüzde 38’in değil yüzde 100’ün muhtarı olacağım. Bana bu şansı tanıyan herkese, başta hayvan sever Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a teşekkürlerimizle. Halkımıza hizmet için patimizden geleni yapacağız. Miyav Parkımız için hep birlikte pati patiye vererek çok çalışacağız. Biz yastık, minder sevdalısı değil, hizmet sevdalısıyız’ifadeleri yer aldı.

Dünya Kediler Gününde Miyav Park Muhtarını Seçti 2

Miyav Park sakinleri, Mırmır’ın vaatlerini gerçekleştireceği günü bekliyor.

Kaynak: Mersinhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Kez Aracın Motoruna Kedi Değil Köpek Sıkıştıöç

Bu Kez Aracın Motoruna Kedi Değil Köpek Sıkıştı

Köpeklerini Bırakamadığı için Hastaneye Yatamayan Kanser Hastası Şevket Amcaöç

Köpeklerini Bırakamadığı için Hastaneye Yatamayan Kanser Hastası Şevket Amca