in

Dünya Hayvanları Koruma Gününü Kutlamanın 8 Harika Yolu!

Dünya Hayvanları Koruma Günü, kişisel tarihinizin dönüm noktası olsun. Bu özel günde dünyada bizlerle birlikte var olan kuşların, arıların ve diğer tüm canlıların hayatına güzel bir dokunuş yapmak için fark yaratın, iz bırakın. İşte size Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü kutlamak için 8 harika fikir.

Hayvanlar, çevrenin korunmasında ve insan sağlığında hayati bir rol oynadıkları için doğanın eşit derecede önemli bir parçasıdır. Ekosistemdeki tüm hayvanlar, doğanın ekolojisini dengelemek için bir arada var olur. Bazı hayvanlar, besinleri döngüden çıkarmamıza yardımcı olurken, diğerleri ayrışma, karbon ve azot döngüsünü hızlandırır. İnsan olarak bu döngü içindeki rolümüz akışın bir parçası olmak ve dengemizi koruyarak hayatın tadını çıkarmak Bunu yapmaksa çok kolauy, yaşam hakkına ve biçimine saygı duyarak insan dahil tüm türlerle bir arada uyum içinde yaşamak. Kavga etmek, öldürmek için hiç bir sebebimiz yok. Çünkü dünyanın kaynağı, adil ve eşit paylaşıldığı taktirde, hepimize yetecek kadar çok.İnsanın tek yaması gereken insanlığını hatırlamak, baskın tür gibi davranmayı bırakarak diğer türlerin neslini yoketme sendromundan kendisini kurtarmak. İnsanın bunu gerçekleştirmesi için göstereceği en büyük çaba kişiliğinin sağlıklı boyutunda kalmak olacaktır.

Dunya Hayvanlari Koruma Gununu Kutlamanin 8 Yolu

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hayvanlar için sadece bir iyilik yapın! İşte size birkaç fikir:

1# İnsanları, bazı hayvanların maruz kaldığı birçok talihsiz durum hakkında eğitin. Yasadışı köpek dövüşleri, zalim ve yasadışı vahşi yaşam ticareti, fabrika çiftliklerinde yiyecek olarak yetiştirilen hayvanlar, hayvanlar üzerinde deney yapan laboratuvarlarda acı çeken hayvanlar, sirkler, kötü yönetilen hayvanat bahçeleri hakkında bilinçlendirin.

Dunya Hayvanlari Koruma Gununu Kutlamanin 8 Yolu3

2# Yerel bir hayvan yardım kuruluşuna veya barınağa bağış yapın. Yerel barınaklar her zaman yiyecek ve malzemeye ihtiyaç duyar.

Alanya Belediye Baskani Yucelden Agir Suclama Rant Pesinde Kosan Hayvanseverler Istediklerini Alamayinca Karalama Kampanyasi Baslattilar 4 scaled

3# Yerel barınağınızda, hayvan refahı/hayvan haklarıyla ilgili kuruluşlarda veya ilgili savunuculuk gruplarında gönüllü olun!

TVN WorldAnimalDay shutterstock 1136995388 LightField Studios

4)Et tüketimini ve hayvansal gıdaları bırakın, böylece yemeğinizi yaparken hiçbir hayvan zarar görmez.

Vegan Çalışanları Desteklemek için İşverenlere Önerileröç

5# İhtiyacı olan bir sokak köpeğine sadece yemek vererek, yaralarını/hastalıklarını iyileştirmek için veteriner hekim kontrolüne götürerek veya hayvanı geçici olarak evde besleyerek yardım edin! Çok şefkatli, sevgi dolu bir bakımla nasıl çiçek açtığına şaşıracaksınız.

Dunya Hayvanlari Koruma Gununu Kutlamanin 8 Yolu4

6# Evinizi, okulunuzu, iş yerinizi hayvan dostu bir yer haline getirmek için mücadele edin!

Dunya Hayvanlari Koruma Gununu Kutlamanin 8 Yolu6

7# Minik dostunuzu beklenmedik bir muamele ile şaşırtın ve gün içinde onların arkadaşlığının tadını çıkarmak için biraz zaman ayırın.

Dunya Hayvanlari Koruma Gunune Dair Bilmediginiz 5 Gercek 2

8) Bilginizi ve ufkunuzu genişletin. Bir hayvan uzmanının kitabını alarak veya hayvanlara karşı iyiliği teşvik eden bir kitap bulun ve küçük çocuklarla paylaşın!

Hayvanlar için yapabileceğiniz o kadar çok şey var ki yukarıdaki listeyle sınırlı kalmayın. Bir de bu harika şeyleri sadece bugün değil her gün yapabileceğiniz sakın unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hayvanlari Korumak Sozde Kalmasin Onlari Senenin Her Gunu Korumak Icin Neler Yapabiliriz 11

Hayvanları Korumak İçin Senede 1 Gün Değil Her Gün Yapılması Gerekenler Listesi

Sinifa Girmeye Calisan Davetsiz Misafiri Ogretmen Fark Etti 1

Sınıfa Girmeye Çalışan Davetsiz Misafiri Öğretmen Fark Etti