in

Dumandan Zehirlenen Pamuk ve Şeker Kalp Masajı ile Hayata Döndü

Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İtfaiye ekipleri bir gün önce Bodrum’da yavru kedileri suni solunumla hayata döndürürken, bugün de Ortaca Dalyan Mahallesinde evde çıkan yangın sonucu dumandan zehirlenen iki köpeğe yaptıkları kalp masajı ile hayata tutunmalarını sağladı.

Edinilen bilgiye göre, bu sabah saat 08.00 sıralarında Saim Can Gökçe’ye ait Ortaca Dalyan Mahallesi 343 sokak 19 nolu evde yangın çıktı. 112 Acil Çağrı Merkezine yapılan ihbar sonrası olay yerine Muğla Büyükşehir Belediyesi Ortaca İtfaiye Grup Amirliği’ne bağlı çok sayıda ekip sevk edildi. Dalyan Jandarma Karakol ekiplerinin çevre güvenliğini sağladı yangın yaklaşık 2 saatlik bir çalışmanın ardından söndürüldü.

Dumandan Zehirlenen Pamuk ve Şeker Kalp Masajı ile Hayata Döndü

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İki köpek kurtarıldı

Yangın söndürme çalışmları esnasında evin içinde bulunan iki köpek gören itfaiye ekipleri köpeklerin dumandan zehirlenmesi sonucu baygın vaziyette buldu. İtfaiye ekipleri baygın vaziyetteki köpekleri evin içinden dışarı çıkardı ve oksijen tüpü desteği ile kalp masajı yaptı. İtfaiyecilerden bir ekip soğutma çalışması yaparken bir ekip de köpekleri yaşama döndürmek için var güçleri ile kalp masajı yaptı. Labrador kırması Pamuk ve Terrier kırması Şeker isimli iki köpek ekiplerin kalp masajı sonrası kurtarıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sağlıkta şiddetin önlenmesi yasa teklifi türk veteriner hekimler birliği

“Veteriner Hekimler “Şiddetin Önlenmesi” Yasa Teklifinde Yer Alsın!”

köpek 2

Sokağa Çıkma Yasağı Genelgelerinde Hayvan Besleyen Kişiler Muaf Tutulsun