in

Dumandan Etkilenen Hayvanlar için Polis ve Vatandaş Seferber Oldu

İzmir’in Menderes ilçesinde orman ürünleri fabrikasında çıkan yangın kontrol altına alındı. Fabrikadaki orman ürünlerinin küle döndüğü fabrikada dumandan etkilenen tavuk ve horozlar ise, polis ve vatandaşların ilkyardımı sayesinde yeniden hayata tutundu.

Edinilen bilgiye göre, yangın saat 14.30 sıralarında Süleyman Demirel Bulvarı üzerindeki bir orman ürünleri fabrikasında meydana geldi. İddiaya göre işçiler çalıştığı esnada henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı.

Dumandan Etkilenen Hayvanlar icin Polis ve Vatandas Seferber Oldu 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Alevlerin yükseldiğini gören işçilerin ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Alevlerin yakında bulunan bir akaryakıt istasyonu ve eve sirayet etmemesi için çalışan ekipler, bir süre sonra yangını kontrol altına aldı. Kontrol altına alınan yangın sonrası bölgede soğutma çalışmaları yapıldı.

Dumandan Etkilenen Hayvanlar icin Polis ve Vatandas Seferber Oldu 4

Dumandan Etkilenen Hayvanlar İlkyardım ile Hayata Tutundu


Öte yandan meydana gelen yangında fabrika bahçesinde bulunan tavuk ve horozlar da dumandan etkilendi. Hayvanları fabrikanın dışına çıkaran vatandaşlar ve yangın sebebiyle trafikte kontrolü sağlayan trafik polisleri, dumandan etkilenen hayvanlara müdahale etti. 5 tavuk ve bir horoz, trafik polisleri ve vatandaşların suni teneffüs ve kalp masajları sayesinde yeniden hayata tutundu. Ölmek üzere olan bir pilice kalp masajı yapan trafik polisi de hayvanın başından bir an olsun ayrılmadı.

Dumandan Etkilenen Hayvanlar icin Polis ve Vatandas Seferber Oldu 1


Hayvanlara ilkyardım uygulayarak hayata tutunmalarını sağlayan vatandaşlardan Onur Akkaya, “Fabrikaya komşuyuz, sosyal medyada duyduk yangını ve hemen geldik. Bu hayvanlara biz de bakıyoruz, onları biz de besliyoruz. Hemen müdahale ettik ve hayata tutunmalarını sağladık. İnşallah iyi olurlar. Burada bir milli servet yandı ama bir yandan da tavukların kurtulmasına sevindim. Buradaki tek temennimiz can kaybının olmaması” dedi.

Dumandan Etkilenen Hayvanlar icin Polis ve Vatandas Seferber Oldu 5


İlker Barut isimli vatandaş ise, “O anları anlatmak çok zor. Bu bizi mutlu etmek için bir sebep, burada canları kurtardık. İnsanları sevmek hayvanları sevmekle başlar. Bu konuda duyarlı olmamız gerekiyor. Şu an çok büyük bir mutluluk var içimde. 4 tavuk ve 1 horoza ilkyardım uygulayarak hayatta kalmasını sağladık” diye konuştu.
Yangının çıkış sebebi ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Dumandan Etkilenen Hayvanlar icin Polis ve Vatandas Seferber Oldu 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van Golu Havzasi Alli Turnalar ile Senleniyor

Van Gölü Havzası Allı Turnalar ile Şenleniyor

Cocuklar Sokak Hayvanlari icin Limonata Yapti

Çocuklar Sokak Hayvanları için Limonata Yaptı