in ,

Düğün Salonu, Kumru Yavruları Uçana Kadar Kiraya Verilmeyecek

Amasya’nın Taşova ilçesinde belediye, vantilatörün üzerine yuva yapan kumruların yuvası bozulmasın diye düğün salonunu yavrulara uçana kadar kiraya vermeme kararı aldı.

Bu ülkede yerel yönetimlere hizmet için vekalet verdiğimiz vekiller içinde cahil olanların sergilediği insan türcüsü yaklaşımlar çoğunlukta olsa da, yaşam hakkına saygı duyacak bilgi düzeyine ulaşmış, özüne saygı, sevgi ve güven duyup öz değerleri yüksek vekillerimiz de var. İşte o vekillerden biri de Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk… Amasya’nın Taşova ilçesinde belediyeye ait düğün salonunda, havalandırma için kullanılan vantilatörün üzerine bir kumru çifti yuva yaptı. Personeller durumu Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk’e bildirdi. Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, düğün, kına, nişan gibi toplu etkinlikler için korona virüs salgını nedeniyle bir süredir düğünlerin gerçekleşmediği düğün salonunda inceleme yaptı. Başkan Öztürk yaptığı incelemede, 1 Temmuz itibarıyla açılacak olan düğün salonunda kuşların yuvasını bozmamak için vantilatörü çalıştırtmayıp, salonu düğün sezonu için kiraya vermeyeceğini açıkladı.

Tasova Belediyesi Dugun Salonu Kumru Yavrulari Ucana Kadar Kiraya Verilmeyecek 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Amasya’nın Taşova ilçesinde belediye, klimanın üzerine yuva yapan kumruların yuvası bozulmasın diye düğün salonunu kiraya vermeme kararı aldı.

Kuşlar Kendilerini Güvende Hissettiği Yerde Yuva Yapar

Belediye Başkanı Bayram Öztürk, “Şu an belediyemize ait düğün salonundayız. Hemen arkamızda da kameralar gösteriyordur, bir vantilatör ve vantilatörün üzerinde bir kuşu görüyorsunuz. Özellikle son 1 yıldır Covid-19 belasından dolayı salonlarımız kapalı. Dolayısıyla kuşlarda böyle güzel mekanları insan hareketliliğinin olmadığı, rahat, kendilerini güvende hissettikleri mekanları yuva olarak görüyorlar. Bizler de özellikle kuşların son bir ayda salonumuza yaptıkları yuvalardan dolayı da mümkün olduğunca rahat etmesi için elimizden gelen gayreti görevli arkadaşlarımız gösteriyor. Sezonun açılacak olmasından dolayı hem vantilatör hem salon bakım yapacağımız zamandadır şuanda” dedi.

Kuşların Rahatı İçin Tamir İşleri Durduruldu

Hayvanlara olan saygısından ve sevgisinden dolayı rahatlarını bozmadıklarını söyleyen Belediye Başkanı Bayram Öztürk, “Hayvanlarımızın rahat etmesi için, tamir işini bıraktığımız gibi salonu da kuşlarımızın yavruları uçana kadar kiraya vermeme kararı aldık. Amacımız dediğimiz gibi hayvanlarımızı, kuşlarımızı daha güvenli bir şekilde buralarda yuva yapmalarını ve yavrularını burada büyüterek uçmalarını sağlamaktır” diye konuştu.

Dip Not: Cehalet , bilgi ve bilgi eksikliğidir. “Cahil” kelimesi, habersi, hatta bilişsel uyumsuzluk ve diğer bilişsel ilişkilerdeki bir kişiyi tanımlayan ve önemli bilgi veya olgulardan habersiz olan bireyleri tanımlayabilen bir sıfattır . Cehalet üç farklı tipte ortaya çıkabilir: olgusal cehalet (bazı olguların bilgisinin olmaması), nesne cehaleti (bazı nesnelere aşina olmama) ve teknik cehalet (bir şeyin nasıl yapılacağına dair bilgi eksikliği). 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eskisehirspor Tesislerinin Maskotu Kopek Mayk Kayiplara Karisti 1

Eskişehirspor Tesislerinin Uğurlu Köpeği ‘Mayk’ Kayıplara Karıştı

Hayvan Haklari Yasasinda Eksiklikleri Olan Avustralyada Kedilere Sokaga Cikma Yasagi Getirildi 1

Avustralya’da Kedilere Sokağa Çıkma Yasağı Getirildi!