in

Dubai’deki Yeni Moda: Bitlerle Saç Bakımı

Dubai’deki güzellik salonlarında saç derisinin yenilenmesi ve saç uzatmak için geleneksel bir tedavi yöntemi olarak görülen ‘bitlendirme’ uygulaması yapılıyor. Salonlarda bit başına para ödeniyor.

bitler1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin resmi basın kuruluşu Emaratoalyoum’un haberine göre, lüks, zenginlik ve görkemle anılan Dubai’de güzelliğe çare bitler oldu. Ülkedeki güzellik salonlarında saç derisini ısırarak kan dolaşımını hızlandırması ve saçların hızla uzamasını sağladığı gerekçesiyle ‘bitlendirme’ uygulaması çok popüler hale geldi. Söz gelimi bir salonda saç derisine konulacak bir bitin fiyatı 14 dirhem (4 dolara). Her seansta ise 10 ilâ 15 bit uygulaması gerekiyor.

bitler3

‘Bitlenenlere’ Ceza

Öte yandan Dubai hükümeti, bu tür hizmetlerin kabul edilemez olduğunu ve uygulamayı yapan salonların her bir müşteri için 2000 dirhem (550 dolar) cezai sorumluluk altına girdiğini duyurdu.

Dubai Sağlık Bakanlığı da ‘şifa’ olarak görülen bu yöntemin, bitlerin diğer aile üyelerine bulaştırma riskini taşıdığını, bitlerin çeşitli cilt hastalıklarına yol açabileceği konusunda uyardı.

bitler2

Çare Ararken ‘Bitzede’ Oldular

Bu arada bu yönteme başvuran bazı müşterilerde bitlerin ters etki yarattığı, bu kişilerin bitlerin saçlarının dökülmesine neden olduğu ve kafatasına zarar verdiği belirtildi.

Kaynak: Sputniknews

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one cıkan gaga

3D Baskılı Gagasıyla Tukan ‘Grecia’

one cıkan yıldırım ınek

Kütahya’da Yıldırım Çarpan İneklerine Sarılıp Ağladılar