in

Dost Canlısı Ökkeş Şöhret Basamaklarını Hızla Tırmanıyor

Dalaman’da çekimi devam eden sinema filmi Mezarcı’nın başrol oyuncularından biri olan Ökkeş, film set ekibinin adeta maskotu oldu. Rol arkadaşı Ökkeş’i dost canlısı olarak nitelendiren Emre Altuğ, “Ökkeş, hepimize insanlık dersi veriyor” diyerek rol arkadaşına hayranlığını dile getirdi.

okkes-kopek-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İki yıl önce Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) bakımevi yakınlarında ormana terk edilmiş, ön ayakları çarpık, doğuştan engelli bir kangal Ökkeş. Beş yaşını süren, sakin, engelli ve dost canlısı Ökkeş, bugünlerde belki de hayatının en güzel günlerini yaşıyor.

Dalaman’da çekilen Mezarcı filminin başrol oyuncularından biri olan Ökkeş, her gün yüzlerce insanın görev aldığı filmin setinde, neşeli saatler geçiriyor.

 “Hepimize insanlık dersi veriyor”

Bütün ekip tarafından adeta bir sevgi çemberi içine alınan Ökkeş’in performansıyla bütün oyuncuları gölgede bırakacak şekilde başrol oynadığını söyleyen filmin oyuncularından Emre Altuğ, “Engelli, terk edilerek sokağa atılmış bir hayvan olmasına rağmen, sadakat ve sevgi abidesi duruşuyla adeta hepimize insanlık dersi veriyor” dedi.

Yoğun bir çalışma temposu yaşanan sette gayet disiplinli bir çalışma trafiği sergileyen Ökkeş’in sadece tavuklara karşı acımasız olmasını Altuğ, “Sanırım Ökkeş’in tavuk ve horozlara karşı acımasızlığı da vakitli vakitsiz öterek set çalışmasına mani olmalarından kaynaklanıyor!..” sözleriyle esprili  bir şekilde anlatıyor.

emre-altug-mezarcı

Bugüne kadar yoğun set ortamında hiçbir şekilde sert bir çıkış sergilemeyen Ökkeş’in o iri cüsse içinde pamuk gibi bir kalp taşıdığını dile getiren Altuğ, “Kulakları kesilmiş, belli ki eğitilmek için alınmış. Fakat raşitizminde ötesinde ön bacaklarındaki engel ortaya çıkınca Ökkeş sokağa terk edilmiş” dedi.

 İstanbul’daki senaryo çalışmaları sırasında bir köpekle rol arkadaşı olduğunu öğrendiği ilk toplantıda ekip olarak barınaktan bir hayvan alınmasının kararlaştırıldığını kaydeden Emre Altuğ şöyle anlattı:

 “Film ekibi olarak ilk toplantıda barınaktan bir köpek olması konusunda hemfikirdik. Yönetmenimiz bizden önce Dalaman’a geldiği için belediye başkanından yardım istemiş. Bütün oklar bize Türkan Dağdelen’i gösterince HAYDOS’un kapısını çaldık.

Böylece Ökkeş ile tanışmış olduk. Bütün varlığını ve vaktini HAYDOS’a harcayan Türkan Hanım gibi insanlara hepimiz destek olmalıyız.”

17 yıl boyunca Dalmaçyalı bir köpek beslediğini, iki yıl önce onu kaybetmesinin ardından bir sokak köpeğini sahiplendiğini söyleyen Emre Altuğ, “17 yıl boyunca Dalmaçyalı köpeğimle yaşadık. Onu kaybettiğim günü her hatırladığımda yüreğim burkuluyor. Bu sevgiyi iki yıl önce bize katılan İrma ile sürdürüyoruz. Cinsi ne diye sorulduğunda, sokak köpeği yerine ‘soke’ diyorum, daha havalı oluyor!.. Çağla’nın evi daha müsait olduğu için çocuklarla şu an bir aradalar. Hayvanlarla yaşamaya alışkın olan Uzay ve Kuzey film setinde Ökkeş ile tanıştılar. Çok sakin bir hayvan, herkese sevgi gösterisinde bulunuyor. Ökkeş, Uzay ve Kuzey çok neşeli vakit geçirdiler” dedi.

Ökkeş’in insanlarla arasının çok iyi olduğunu söyleyen Haydos Bakımevi yöneticisi Türkan Dağdelen, “O, ülke genelinde binlerce ölüme terk edilmiş Ökkeşlerden sadece biri, O’nun tek şansı, benimle karşılaşmış olması” dedi.

Sokakta binlerce Ökkeş var

türkan-dagdelen
Türkiye dönüşünde sokak hayvanlarının çaresizliğini görerek Muğla Dalaman’da HAYDOS Bakımevini kuran Türkan Dağdelen, Ökkeş’in şöhret basamaklarını tırmandığı öyküyü şöyle dile getirdi: “Dalaman Belediyesi’nden bana ulaşarak bir film için barınaktan köpek istediklerini belirten ekiple irtibata geçmemi sağladılar. Yönetmen Talip Karamahmutoğlu’na birkaç köpeğin fotoğraflarını gönderdim. Ökkeş’e yönetmen Karamahmutoğlu ile birlikte karar verdik. Özellikle Emre Altuğ barınak köpeği olması konusunda çok ısrar etti. Bugün setin neşesi haline gelen Ökkeş’i bütün ekip çok seviyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: Star Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

protesto ajanimo3

Hayvan Dostlarından Kedi Maskeli Protesto

zeynepaltıok ajanimo1

Hayvan Hakları için 33 Maddelik Kanun Teklifi TBMM’ye Sunuldu