in

Donmak Üzereyken Kurtarılan Duman, Kedi Evi Projesine İlham Kaynağı Oldu

İstanbul’da geçen kış mevsimi sırasında donmak üzereyken bir markete alınarak burada bakılmaya başlanan ‘Duman’ adı verilen sokak kedisi, 38 kedi evine ilham kaynağı oldu.

Bir gıda marketi zincirinin Beylikdüzü‘ndeki şubesinin kapısı önünde geçtiğimiz kış donmak üzereyken bulunan sokak kedisi görevliler tarafından içeri alınmıştı. Oldukça zayıf ve ölmek üzere olduğu belirtilen kedi burada beslenmiş, veterinere götürülerek tedavi ettirilmişti. Mağaza müdürü Ahmet Alpdoğan, ‘Duman’ adını verdikleri bu kediyi sokağa bırakma yerine beslemeye karar verdiklerini, Beylikdüzü Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden istedikleri kedi evinin gönderildiğini söyledi.

Donmak Üzereyken Kurtarılan 'Duman, Kedi Evi Projesine İlham Kaynağı Oldu

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Alpdoğan, “Duman, belki de uzun süre dışarıda kalmasının etkisiyle buna girmek istemedi. İşbirliği yaptığımız bir firma kartondan yapılan kedi evini verdi. Kasaya yakın yerde bıraktık. Mağazadaki bu evinde yaşıyor. Hijyen ortamı düşünülebilir. Kasa dışına çıkmaz. Tuvaleti olduğunda dışarı çıkar. Mama, suyunu belirli alanda alır. Şu anda 2-3 yaşında” dedi. Ahmet Alpdoğan, Duman’ın markette beslenmesine ilişkin hiçbir olumsuz tepki almadıklarını aksine, “Bu kedilerden alabiliriz” diyenler olduğunu belirtirken, bu sokak kedisinin kendileri için bir proje bakımından ‘ilham kaynağı’ olduğunu söyledi.

Donmak Üzereyken Kurtarılan 'Duman, Kedi Evi Projesine İlham Kaynağı Oldu

Ahmet Alpdoğan, şöyle devam etti:
“Bizim ilham kaynağımız Duman oldu. Artık onun farklı misyonu var. Yakınımızdaki 2 okuldan çocuklar geliyor, onu seviyor. İki müşterimiz, tablete bağımlı çocuklarını Duman’ı sevme bahanesi ile buraya getiriyor. Duman’ın dışındaki sokak hayvanları için ne yapabileceğimizi düşündük. Mağazamızın olduğu bölgelerde evler yapıp dağıtmayı düşündük. Maalesef dışarıda kediseverlerin yanı sıra onlara şiddet uygulayanlar da var. Veteriner İşleri Müdürü Ertuğrul Tunçel ile bağlantı kurduk. Bunların profesyonel biçimde dağıtımını istedik. İlk etapta 18, daha sonra 20 kedi evi daha yapıp dağıtımını sağladık. Yine durmayacağız.”

Donmak Üzereyken Kurtarılan 'Duman, Kedi Evi Projesine İlham Kaynağı Oldu

DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Harun Kolçak Anısına Kedi Evi Açıldıöç

Harun Kolçak Anısına Kedi Evi Açıldı

kenyada iki kar beyazi zurafa goruntulendi 1

Kenya’da İki Kar Beyazı Zürafa Görüntülendi