in

Donma Tehlikesi Yaşayan Yavru Köpek Toroslar EDAŞ Çalışanları Tarafından Kurtarıldı

Adana’nın Pozantı ilçesinde donma tehlikesi yaşayan köpek yavrusu Toroslar EDAŞ çalışanları tarafından kurtarıldı.

Pozantı‘nın Bürücek Yaylası mevkiinde kardeşleri ile birlikte yaşadığı kulübeden oyun oynamak için uzaklaşan köpek yavrusu caddede bulunan mazgalın altında mahsur kalarak donma tehlikesi yaşadı. Donmaktan son anda kurtarılan köpek yavrusunun görüntüleri içleri ısıttı.

22774a5b e5d0 4920 96fc 573a15162150

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Donmaktan Son Anda Kurtarıldı

Toroslar EDAŞ Adana Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Pozantı Saha Operasyonları Birimi’nde görev yapan çalışanlar bölgede vatandaşlar tarafından sokak hayvanlarının sığınması için kurulan kulübeleri hayvanlara yemek vermek için ziyaret ettikleri esnada kulübelerin yakınında bulunan mazgaldan gelen köpek yavrusunun inleme seslerini duydular. Sesleri takip ederek mazgala ulaşan çalışanlar demirlerin altında mahsur kalarak donma tehlikesi yaşayan köpek yavrusunu görerek kurtarma çalışması başlattılar. Bir süre sonra bulunduğu yerden kurtardıkları köpek yavrusunun soğuk hava ve bulunduğu ıslak zemin nedeniyle hareketlerinin yavaşladığını fark eden çalışanlar köpek yavrusunu ısınması için araçlarına götürdüler.

2 Saatlik Bekleyiş

Çalışanlar 2 saat boyunca köpek yavrusuyla birlikte araçta yolculuk ederek araç klimasının verdiği sıcak havanın etkisiyle yaşam fonksiyonlarının normale döndüğünü gördükleri köpek yavrusunun su ve yemek ihtiyacını karşıladıktan sonra barınağa götürerek annesine kavuşturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

agac dikme

‘Dünyanın Ateşini Düşürüyoruz’ Projesiyle, Dünya Ormancılık Günü’nde Doğacak 4 Bin Bebek Adına 4 Bin Fidan Bağışlanacak

Cinde Hayvan Haklari Gruplari Tarafindan Elestirilen Kutup Ayisi Temali Otel Aciliyor 1

Çin’de Hayvan Hakları Grupları Tarafından Eleştirilen Kutup Ayısı Temalı Otel Açılıyor