in

Dondurucu Soğuklar ile Mücadele Eden ABD’de 3 Bin 500’den Fazla Deniz Kaplumbağası Kurtarıldı

ABD’nin Texas eyaletinde etkisini sürdüren kış fırtınası nedeniyle donma tehlikesi altında bulunan 3 bin 500’den fazla deniz kaplumbağası kurtarılarak koruma altına alındı.

 ABD‘nin büyük bir kısmı dondurucu soğuklar ile mücadele ediyor. Texas eyaletinde kış fırtınası nedeniyle 4.4 milyon kişi elektriksiz kaldı. Yerel basında çıkan haberlere göre dondurucu soğuklar nedeniyle 21 kşi hayatını kaybetti. Bazı barınaklardaki hayvanlarında soğuk hava nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenildi. Teksas Eyaletinde ise 3500’den fazla deniz kaplumbağası gönüllüler tarafından koruma altına alındı.

Dondurucu Soguklar ile Mucadele Eden ABDde 3 bin 500den Fazla Deniz Kaplumbagasi Kurtarildi 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Eyalet genelinde milyonlarca kişi elektriksiz ve susuz kalırken, hayvanlar da sert hava koşulları nedeniyle donma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Tatil beldesi South Padre Island’da donma tehlikesi bulunan binlerce deniz kaplumbağası gönüllülerin çabalarıyla South Padre Island Kongre Merkezine ve diğer tesislere taşınarak kurtarıldı. Merkez yetkilisi Ed Caum, birkaç gündür devam eden kurtarma operasyonlarında şu ana kadar 3 bin 500’den fazla deniz kaplumbağasının kurtarıldığını belirterek bazılarının ölüm tehlikesinin bulunduğunu vurguladı. Farklı bir soğuk hava dalgasının bölgeye yaklaştığına dikkat çeken Caum, deniz kaplumbağalarını suyla ne zaman buluşabileceklerini bilmediklerini ifade etti. Caum, “Mümkün olduğu kadar çok sayıda kaplumbağayı kurtarmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kocaelide Sokak Hayvanlari Enerji Firmasi Tarafindan Beslendi

Kocaeli’de Sokak Hayvanları Enerji Firması Tarafından Beslendi

Tekirdagda Ac Tilkiler Sokaklarda Yiyecek Aradi 3

Tekirdağ’da Aç Tilkiler Sokaklarda Yiyecek Aradı