in

Doğumdan 5 Saat Sonra Kaybettiği Yavrusunun Başından Ayrılmadı

Eskişehir’in Mihalıççık ilçesinde yeni doğurduğu buzağı ölen inek, yavrusunun başında saatlerce bekledi.

Mihalıççık ilçesine bağlı Yunus Emre Mahallesi’nde simental cinsi inek, 9 ay 10 günlük hamileliğinin ardından dün öğle saatlerinde sahibi Sibel Turgut’un yardımıyla bir erkek buzağı doğurdu. İlk bakışta sağlıklı olan buzağı bir süre sonra öldü. Buzağısının hayatını kaybetmesi sonrası inek, ölen yavrusunu dakikalarca yalayıp kokladı. Uzun süre yerinden kalkmayan inek, saatlerce önündeki yeme ve suya dokunmadı.

Dogumdan 5 Saat Sonra Kaybettigi Yavrusunun Basinda Saatlerce Bekledi 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Doğumundan 5 Saat Sonra Öldü”

Buzağısını kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan Sibel Turgut, hayvanların da insanlar gibi hisli olduğunu ifade ederek, “Buzağımız annesi gibi simental cinsi ve erkekti. Doğumundan kilosuna her şey beklediğimiz gibi oldu. Ama ikindi vakitlerinde fenalaşan ve doğumun üzerinden henüz 5 saat geçmişken buzağımızı kaybettik. Çok üzgünüm, ineğim Güneşte çok hisli bir hayvan. Bir an olsun ölmüş yavrusunun başından ayrılmadı. Nasip böyleymiş, inşallah bir daha böyle bir şey yaşamayız” dedi.

Dogumdan 5 Saat Sonra Kaybettigi Yavrusunun Basinda Saatlerce Bekledi 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basini Operek Olume Terk Ettikleri Yavru Kopege Anne Adayi Sahip Cikti 1

Eskişehir’de İki Genç, Küçük Irk Köpeği Başından Öperek, Boş Tarladaki Büyük Irk Köpeklerin Ortasına Ölüme Terk Etti, Genç Anne Adayı Köpeği Bulmak İçin Saatlerce Aradı

Yarali Misir Akbabasi Tedavi Altinda 1

Yaralı Mısır Akbabası Tedavi Altında