in

Doğumda Annesi Ölen Buzağı “Kadife”nin Umut Dolu Hikayesi

Rizeli Leyla Çelik, doğum sırasında annesi ölen ve “Kadife” adını verdiği buzağıyı evinde besliyor.

Babasının vefatı sonra Rize’nin İyidere ilçesindeki annesinin yanına yerleşti Leyla Çelik, beslediği “Hanımkız” isimli ineğinin, 15 gün önce yavrusunu dünyaya getirirken can vermesinden duyduğu üzüntü ile “Kadife” adını verdiği buzağının bakımını üstlendi.

Rize'nin İyidere ilçesinde yaşayan Leyla Çelik, doğum sırasında annesi ölen ve "Kadife" adını verdiği buzağıyı soğuk nedeniyle hastalanması üzerine evinde besliyor. Çelik, elbise giydirdiği "Kadife"nin altına bez bağlıyor, zaman zaman güzel kokması için parfüm sıkıyor. ( Muhittin Sandıkçı - Anadolu Ajansı )

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Kadife”ye bir süre ahırda bakan Çelik, soğuk nedeniyle hastalanması üzerine buzağıyı evinde beslemeye başladı.
leyla-celik-buzagi-kadifeyi-evinde-besliyor-6
Yaklaşık 10 gündür evinde baktığı buzağıya iğne yapan ve biberonla süt veren Çelik, ördüğü elbiseyi giydirdiği “Kadife”nin altına bez bağlıyor, zaman zaman güzel kokması için parfüm sıkıyor.

Evde Çelik’in peşinden ayrılmayan “Kadife” ise yatağına yatırılınca sakin şekilde uyumaya başlıyor.
leyla-celik-buzagi-kadifeyi-evinde-besliyor-2

“Evin bir ferdi gibi oldu”

Çelik, doğumda annesinin ölmesinin ardından buzağının yetersiz beslenme ve soğuk hava nedeniyle hastalandığını belirtti.

Bunun üzerine veterinerden yardım istediğini ifade eden Çelik, “Veteriner, yalnız bulunduğu ve annesinin kanadı altında olmadığı için üşüttüğünü ve tedavi olması gerektiğini söyledi. Antibiyotik ve iğne tedavisi verdi. Üşüdüğü için eve aldım, burada yatak yaptım. Düzenli olarak iğnelerini yaptım. Son iğnesini dün vurdum. Şimdi sağlığı yerinde. Yemeğini yiyor ve zıplıyor.” dedi.
leyla-celik-buzagi-kadifeyi-evinde-besliyor-5
“Kadife”ye çok alıştığını kaydeden Çelik, “Evin bir ferdi gibi oldu. Zaten bir çocuk özlemi içerisindeyiz. Evimizde bir çocuk yok ve kalabalık değiliz. Annem ile yaşıyoruz. Bir yalnızlık ve hep bir çocuk özlemi vardı. Bu sanki bize bir çocuk oldu. Evladımız, büyütüyoruz annem ile beraber.” diye konuştu.
leyla-celik-buzagi-kadifeyi-evinde-besliyor-3
Eve aldıkları ilk zamanlarda buzağının çok rahat olmadığını aktaran Çelik, “Eve ve bize alışınca oldukça rahatladı. Tedirgin bakışları vardı. Şimdi hep burada yaşayacak gibi rahat tavırları var. Bez aldım. Gündüzleri bez takıyorum. Gece daha çok yatacağı yeri havlu ve büyük poşetlerle muhafaza ediyorum. Bize hiçbir sıkıntı vermiyor. Günde iki makine çamaşırı var. Plaj havlularım var çok sayıda, altına seriyorum. Hiçbir sıkıntımız yok. Kendi evladımız olsa bu kadar içimize sinerdi.” ifadelerini kullandı.
leyla-celik-buzagi-kadifeyi-evinde-besliyor-5
Çelik, gece gündüz birlikte oldukları buzağıya çok alıştığını belirterek, “Ben bir yere gitsem annem bakıyor. Çok alıştık ona. Özellikle sobadan kollamaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (Muhittin Sandıkçı – Anadolu Ajansı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

izmirhayvanmezarlıgı

İzmir’in İlk Hayvan Mezarlığı Tamamlandı

havaalanı köpek ö.ç

Havaalanında Bir Köpek Görevliler Tarafından Vurularak Öldürüldü!