in

Doğum Sancısı Çeken Kedi Polise Sığındı

Sinop’ta doğum sancısı ile kıvranan kedi, şube kapısına gelip miyavlayarak polisten yardım istedi. Hamile kedi, polis sandalyesinde yaptığı erken doğumun ardından barınak veterineri tarafından sezaryene alındı.

dogum-sancisi-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İlginç olay, Sinop Limaniçi mevkisindeki Sinop İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipler Amirliği’nde meydana geldi. Doğum sancısı ile kıvranan kedi, şube kapısına gelip miyavlayarak polisten yardım istedi. Şubede görevli polisler ilk etapta ne olduğunu anlayamadı. Acı içinde kıvranan kedi, bir polise ait sandalyeye zıplayarak, burada doğum yapmaya başladı. Durumu anlayan polis ekipleri olayı, Sinop Belediyesi Hayvan Barınağı görevlilerine haber verdi.

Barınakta görevli Veteriner Hekim Volkan Tuncay ekibiyle birlikte olay yerine geldiğinde kedinin erken doğuma bağlı düşük yaptığı anlaşıldı. Bu sırada kedinin doğum sırasında ölen yavrusunu ayağa kaldırmak için uzun süre uğraştığı görüldü. Daha sonra kedinin ve karnındaki diğer yavruların kurtarılması için kedi, barınağa götürülerek sezaryene alındı. Yavrular kurtarılamazken, anne kedi kurtarılarak kısırlaştırıldı.

Normalde sahipsiz köpekler için oluşturulan hayvan barınağında, birçok kez yardıma muhtaç hayvanlara bakım hizmeti sağladıklarını belirten Sinop Belediyesi Hayvan Barınağı Veteriner Hekimi Volkan Tuncay, hayvanların da insanlar kadar yaşama haklarının olduğunu söyledi.

“Burada belediyemiz tarafından oluşturulan hayvan barınağında sahipsiz köpeklerimizin bakımı ve barındırılmasını gerçekleştiriyoruz. Ancak barınağımıza getirilen yaralı ya da müdahale edilmesi gereken hayvanlarımıza da hizmet verdiğimiz oldu. Çünkü biliyoruz ki onlar da canlı ve bizlerden daha fazla ilgiye ve bakıma muhtaçlar. Bugün de onlardan bir tanesini gerçekleştirdik.” diyen Tuncay,  vatandaşları duyarlı olmaya davet ederek, şunları kaydetti:

“Tabi burada duyarlı vatandaşlarımızın olması da oldukça önemli. Bu anlamda bugün doğumunu yaptırdığımız kedimizi sahiplenerek ona ilgi gösteren ve bizlere haber veren emniyet güçlerimize de bu örnek davranışlarından ötürü teşekkür ediyorum. Onların ilgisi olmasaydı, anne kedi de şuan hayatta olmayabilirdi”

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eski sahibine geri donmek icin 3 1

Eski “Sahiplerine” Geri Dönmek İçin 12 Gün Boyunca Yürüdü

Köpeklerle Büyüyen İnek Salonu Mesken Tuttu 1 1

Köpeklerle Büyüyen İnek Salonu Mesken Tuttu