in

DKMP Genel Müdürlüğü: Barınaklar Her Gün Denetlenecek

Covid-19 virüsü nedeniyle bazı barınaklarda hayvanların ilgisiz ve bakımsız kaldığı şikayetleri üzerine Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı DKMP Genel Müdürlüğü harekete geçti.

Koronavirüsün ülkemizde görülmesinin ardından kurum ve kuruluşlar birçok tedbir aldı. Ancak bu tedbirlerden bazıları hayvanları olumsuz etkiledi. Tedbirler kapsamında ziyaretçiye kapatılan  belediye barınaklarında işçiler de nöbetleşerek çalışınca bazı barınaklardan olumsuz haberler gelmeye başladı. Barınaklara giremeyen hayvan hakkı savuncuları bazı barınaklarda hayvanların açlık ve susuzluk mücadele ettiğini iddia etti. Gönüllü denetimin bu kararla önüne geçildiğini düşünen yaşam hakkı savunucuları, bu süreçte barınaktaki hayvanlarının artmasından ya da azalmasından endişeleniyordu.

Neyse ki Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı DKMP Genel Müdürlüğünün yayınladığı genelge hayvan hakkı savunucularının içini rahatlattı. Yayınlanan genelge ile belediye barınakları DKMP müdürlüğü ekiplerince denetlenecek. Barınakta kaç hayvan olduğu, hayvanların durumu, kaç çalışan olduğu kaydedilecek ekipler tarafından rapor edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyaca Ünlü Sahil Onlara Kaldı Anne ve Yavru KöpeklerÖÇ

Dünyaca Ünlü Sahil Onlara Kaldı, Anne ve Yavru Köpekler

dostmun yanındayım sen de kal

Evcil Hayvanlarda COVID-19 Yok! Lütfen Siz de Yalan Haberlere Kanmayın! #DostumunYanındayım