in

DKMP Barınakları Denetlemeye Başladı

Doğa Korumu ve Milli Parklar Bitlis İl Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından hayvan barınakları denetlendi.

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı DKMP Genel Müdürlüğünün yayınladığı genelge ile belediye barınaklarının denetleneceği açıklanmıştı. Denetlemeler bugün başladı.  DKMP Barınakları Denetlemeye Başladı4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 14. Van Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Bitlis Doğa Korumu ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanununu kapsamında; 30-31 Mart 2020 tarihinde Bitlis Geçici Hayvan Bakımevi ile Tatvan ilçesinde Bulunan Tatvan Belediyesi Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezinde denetimler yapıldı. Muş Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinde de denetim gerçekleştirildi.

DKMP Barınakları Denetlemeye Başladı1

Denetimde 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununa aykırı bir durum olmadığı, hayvanların yerlerinin temiz olduğu, hayvanlarının bakımlarının periyodik olarak yapıldığı tespit edilerek görevlilere teşekkür edildi. Yapılan denetimlerde bakımevi çalışanlarının işlerinin başında oldukları ve titizlikle çalıştıkları görüldü. Aynı zamanda hayvanların güzel bir ortamda bakımlarının yapıldığı ve beslendikleri tespit edilmiştir. Bakımevi çalışanlarına bu süreçte katkılarından dolayı teşekkür ettiler.

DKMP Barınakları Denetlemeye Başladı2

DKMP Genel Müdürlüğü: Barınaklar Her Gün Denetlenecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sultanbeylide Sokak Haybanlarına Polis Ekipleri Sahip Çıktıöç

Sultanbeyli’de Sokak Hayvanlarına Polis Ekipleri Sahip Çıktı

Karantina Altındaki Yaşlı Kadının İhtiyaçlarını Karşılayan Komşu Köpeği Sunnyöç

Karantina Altındaki Yaşlı Kadının İhtiyaçlarını Karşılayan Komşu Köpeği Sunny