in

Diyanetten Tartışma Yaratacak Program: Kedi, Köpek Beslemek Haram

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yaz programı açıklandı. Programda “İbadet Alanının Kazanımları” başlığı altında, kedi köpek beslemenin haram, televizyon izlemenin günah, kadın ve erkeğin el ele tutuşmasının ise “mekruh” olduğu anlatılacak.

Kuran kurslarına gitmek için 12 olan yaş sınırını kaldırarak kreş çağındaki çocukların da yatılı kurslara katılmasının önünü açan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yaz programı açıklandı. Programda kedi ve köpek beslemek haram olarak anlatılacak.

Diyanetten Tartışma Yaratacak Program: Kedi, Köpek Beslemek Haram

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

BirGün‘den Mustafa Mert Bildircin’in haberine göre, Diyanet İşleri Bakanlığı’nın açıkladığı yaz Kuran kursu programında “Çocukların yaz tatilinde nitelikli zaman geçirmelerinin amaçlandığı” kaydedilerek, “”milli ve manevi değerler konusunda farkındalık kazandırmak” ve özgüven sahibi çocuklar yetiştirmenin amaçlandığı belirtildi.

Kurslarda, “İbadet Alanının Kazanımları” başlığı altında, kedi köpek beslemeyi haram, televizyon izlemeyi günah, kadın ve erkeğin el ele tutuşmasını ise “mekruh” ilan eden Şafii mezhebinin ibadet alanındaki farklı uygulamaları çocuklara anlatılacak.

Şafiiliğe özgü ibadet uygulamalarının anlatıldığı programda, diğer mezheplerin yer almaması dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dog sits with human.jpg.838x0 q80 758x426

Asfalt Köpeklerin Patilerini Yakar Mı?

Köpeği Otomobilin Arkasına Bağlayarak İşkence Etmenin Cezası 300 Lira.

Köpeği Otomobilin Arkasına Bağlayarak İşkence Etmenin Cezası 300 Lira!