in

Dinozorlar Filmlerde İzlediklerimizden Farklı Görünüyor

Bilim insanları, dinozorların dış görünüşünün bilinenden çok daha farklı olduğunu keşfetti. Filmlerde gördüklerimizden farklı olarak dinozorlar, kuşlara benzeyen yapıları ve sesleriyle bildiğimiz dinozor algımızı değiştirecek.

dinazor-farklı-2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bilinen en korkunç ve en büyük hayvanlardan birisi olan dinozorların, bildiğimizden çok daha farklı bir dış görünüşe sahip olduğu keşfedildi. Yapılan bir araştırmaya göre dev sürüngenlere benzeyen ve pullu, sert deriye sahip olan bu canlıların, aslında kuşlara benzer şekilde (özellikle tavuklara) tüylü ve kıllı olduğu ortaya çıktı.

Profesör Julia Clarke‘ın hazırladığı bir yazıyla paylaşılan bu yeni keşfe göre dinozorlar sadece kuşlara benzemiyorlardı, aynı zamanda iletişim kurmak için kuş sesine benzer sesler kullanıyorlardı.

Yani filmlerde gördüğümüz şekilde dinozorlar kükremiyor, ötüyor ve mırıldanıyorlardı. Son derece ilginç keşiflerin yer aldığı yazıyı yayınlayan Julia Clarke “Dinozorların çıkardığı sesleri anlayabilmek için büyük kuşların seslerini incelemeliyiz. Bu canlılar Jurassic World’de gördüğünüz gibi değil, kuş benzeri canlılardı” şeklinde açıklamalar yaptı.

giphy 2 7

Kaynak: UNILAD-Webtekno

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

buyuk

Vahşet, Katliam ve Sevgi Üzerine Bir Yazı

monkey2

Yaşlandıkça Maymunlar da Yalnızlaşmayı Tercih Ediyor