in

Dikkat Üsküdar’da Kedi Çıkabilir!

Dünya Kediler Günü tüm yurtta etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. Üsküdar Belediyesi tarafından, İGG Gezi Topluluğu’nun katkılarıyla düzenlenen “Dikkat Kedi Çıkabilir” sergisi bunlardan biri. Dünya Kediler Günü’nde sanatseverlerle buluşturan sergiyi 28 Şubat’a kadar ziyaret edebilirsiniz.

dikkat-kedi-çıkabilir-sergi-ajanmo-3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen serginin açılışında açıklama yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Dünya Kedi Günü dolayısıyla Üsküdar’ın sokak kedilerinin resmedildiği bir sergi açmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Tüm sanatseverleri sergiye davet eden Türkmen, “Amacımız insanları, genelde sokak hayvanları, özelde kedilerle ilgili duyarlılığa davet etmek, sokak hayvanlarına sokakta yaşayan canlılara daha duyarlı hale getirmek, onlara karşı daha yardımsever olmaya sevk etmek” diyen Türkmen, hayvanseverleri ve sanatseverleri sergiye davet etti.

dikkat-kedi-çıkabilir-sergi-ajanmo-2

İGG Gezi Topluluğunun kurucusu ve etkinliğin yürütücüsü Elvan Alver de topluluğun sosyal paylaşım sitesi Instagram‘da kurulduğunu dile getirerek,“Sergimiz için fotoğraf çeken kişiler nalburdan üniversite hocasına, vergi memurundan bakkalına kadar çok çeşitli mesleklerdeki insanlar” ifadesini kullandı.

dikkat-kedi-çıkabilir-sergi-ajanmo-1

Alver, gençten yaşlıya birçok yaştan üyelerinin bulunduğunu anlatarak, şunları kaydetti: “Biz fotoğrafı hem terapi amaçlı hem de ‘sosyal sorumluluk adı altında ne yapabiliriz?’ diyerek çekiyoruz. ‘Ne yapabiliriz?’ diye düşündük ve Üsküdar Belediyesiyle iş birliğine gittik. Topluluk olarak bir araya geldik ve hep birlikte Üsküdar’daki sokak kedilerini fotoğrafladık.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kedili 10film ajanimo başlık

Kedilerin ‘Klark Çektiği’ 10 Sinema Filmi

kötü kedi şerafettin ajanimo

Kediler Günü’nü Kötü Kedi Şerafettin ile Kutlamaya Taksim’e