in

Dikkat Pistte Köpek Var!

Atatürk Havalimanı’nın Florya-Ataköy yönündeki pistinden park alanına giden Türk Hava Yolları’nın Paris’ten İstanbul’a sefer yapan uçağının pilotu, pistten geçen bir köpeği görünce Hava Trafik Kontrol Merkezi’ne ‘dikkat köpek var’ uyarısında bulundu.

pilottan-kuleye-dikkat-kopek-2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Muhabir Gökhan Artan’ın haberine göre, Atatürk Havalimanı apronuna içeri nasıl girdiği belli olmayan bir köpek pistten geçti. O anlarla ilgili ses kaydı da ortaya çıktı. Atatürk havalimanına iniş yapan bir uçağın pilotu, park alanına giderken pistten geçen bir köpek gördüğünü bildirdi. Atatürk Havalimanında inişlerin yapıldığı Florya-Ataköy yönündeki pisten geçen bir köpek için Devlet Hava Meydanları ekipleri hemen çalışma başlattı.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda ekipler kuşlar dışında nadir de olsa apronda nereden girdiği belli olmayan köpeklere ve uçuş emniyetine zarar gelmemesi adına mücadele edildiği açıklandı.

Geçtiğimiz yıl aprona nereden girdiği belli olmayan köpekler nedeniyle bazı uçaklar pas geçmiş iniş yapan bir THY uçağı ise köpeğe çarpmıştı. Salı günü de bir uçağın pilotu,o an inişlerin yapıldığı Ataköy-Florya yönündeki pisten geçen bir köpek gördü.

pilottan-kuleye-dikkat-kopek-1

Bunun üzerine pilot, uçuş emniyetini köpeğin tehlikeye düşürmemesi adına hemen Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Merkezi’ne pisti kateden köpek gördüğü bilgisini verdi.

Pilot, kontrolöre “Echo 5’den(apron ile pisti birbirine bağlayan taksiyolu) hotel 4 (taksiyolu) tarafına pisti bir köpek kat etti. Park yeri tarafındadır, şimdi bir kontrol ettirebilir misiniz” demesi dikkat çekti.

Ekipler uçuş emniyetini köpeğin tehlikeye düşürmemesi için bilgilendirme üzerine hemen harekete geçti. Uçaklar inişlerine devam ederken,ekiplerin de havalimanı apronuna nasıl girdiği henüz tespit edilemeyen köpeği arama çalışmalarına başladığı öğrenildi.

Pistte giren köpeklerin zarar görmesi tehlikesinin de söz konusu olduğu problemin bir an önce çözülmesi gerektiği belirtildi.

 

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tracy Johnsonın Gözünden Sinek Kuşları 1 2

Tracy Johnson’ın Gözünden Sinek Kuşları

sokak kopekleri copten evrildi

Sokak Köpekleri İnsanların Çöpleriyle Beslenerek Evcilleşti!