in

Didim’de Vegan Festivali Renkli Görüntülerle Başladı

Aydın’ın Didim ilçesinde bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Vegan Festivali, tarihi Apollon Tapınağı çevresinde başladı.

Didim Belediyesi tarafından organize edilen ve 4 gün sürecek olan 3’üncü Vegan Festivali başladı. Festivalde, hayvansal ürünlerin olmadığı 200 stant açıldı. Türkiye’nin çeşitli illerinden festivale katılanlar, yaptıkları ürünleri beğeniye sundu. Mantardan yapılan kokoreç, patates ve bezelye püresinden yapılan peynir, buğdaydan yapılan döner en çok ilgi çekenler arasında yer aldı.

Didim’de Vegan Festivali Renkli Görüntülerle Başladı 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Festivalde müzik eşliğinde eğlence ve halaylar çekildi. Didim Belediye Başkanı CHP’li Deniz Atabay ise eline kepçe alarak yemek yaptı.

Didim’de Vegan Festivali Renkli Görüntülerle Başladı 4

Festivale yoğun bir katılım olduğuna dikkati çeken Belediye Başkanı Deniz Atabay, “Vegan Festivali’nin bugün 3’üncüsünü düzenliyoruz. Resmi açılış yarın olacak ama bugünden yoğun bir ilgi ve alaka var. Asıl lokomotifimiz bizim yerli halkımızdır. Onların katılımı bu işin dünyaya ve Türkiye’ye tanıtılması için çok önemlidir. Bizzat evlerinde yapıp getirdiği yiyecekler çok önemli. Ulusal firmaların katılıyor olması Didim Vegan Festivali’nin gücünün ispatı demektir. Biz bu vegan felsefesinin önce Türkiye’ye oradan da tüm Avrupa’ya yayılmasını istiyoruz” dedi.

Didim’de Vegan Festivali Renkli Görüntülerle Başladı 1

Son bir yıl içinde tüm dünyada ve Türkiye’de de veganlık kapsamında önemli gelişmeler kaydedildiğine dikkat çeken beslenme ve diyet uzmanı Kevser Başkara, “3 yıldır festivalin daimi katılımcısıyım. İki yıldır da festivalin düzenleyicilerinden biri olarak bu organizasyonun, Türkiye’deki hayvan hakları duyarlılığının artması ve ‘veganlık’ kavramının bilinçli olarak değerlendirilmesine önemli katkısı olduğunu düşünüyorum. Festivalde bugüne kadar, ‘Yağ yakmada yeni yaklaşım: Vegan beslenme’, ‘Diyabet önlemede vegan beslenme’ konularında bilinçlendirmek üzere konuşmalar yaptım. Bu yıl ‘Vegan beslenmede proteinler’ konusunu konuşacağız. Doğal ve sağlıklı beslenme konusunda ilgili herkesi festivalimize bekliyoruz” dedi.

Didim’de Vegan Festivali Renkli Görüntülerle Başladı 2

Kaynak: Sözcü

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzmirde 4 Kedi Zehirlenerek Öldürdüldüöç

İzmir’de 4 Kedi Zehirlenerek Öldürdüldü!

tüysüz köpek ırkları

Köpekler Aleminin En İlginç Üyeleri: Tüysüz Köpekler