in

Didim’de Havai Fişek Yasaklandı

Didim Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı olağan toplantısının ilk oturumu yapıldı. Toplantıda ilçedeki etkinliklerde havai fişek atılması yasaklandı.

Didim Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı olağan toplantısının ilk oturumu Belediye Başkanı A. Deniz Atabay başkanlığında gerçekleştirildi. Gündem öncesinde sunulan ek gündem maddesi meclis gündemine alındı. Toplantı öncesinde Belediye başkan yardımcısı ve Belediye meclis üyesi Yusuf Deveci Filistin’de yaptığı saldırılarla ilgili olarak Millet ittifakı belediye meclis üyelerinin imzasının yer aldığı bir açıklama okudu.

AW323677 01

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


“Evcil hayvan satışlarının yasaklanması Meclis’e getirildi”


Gündemin ilk maddesinde ise 2020 yılı kesin hesap raporu görüşüldü. Madde Plan ve Bütçe komisyonuna havale edildi. Gündemde yer alan ilçe sınırları içerisindeki pet-shoplarda evcil hayvan satışının yasaklanması konusu ele alındı. Madde sağlık komisyonuna havale edildi.

“Didim’de havai fişek kullanımı yasaklandı”


Meclis toplantısında ayrıca ilçe genelinde havai fişek kullanımının yasaklanması ele alındı. Konuyla ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı A. Deniz Atabay “İlçemiz sınırları içerisinde yapılacak olan tüm etkinliklerde (düğünlerde, törenlerde, açık hava ortamlarında yapılan tüm etkinliklerde) ekolojik dengeyi bozması, gerek düştüğü yerde yangın çıkarma riskine karşı gerekse de gece atıldığında kuşların karanlıkta yönlerini bulamaması ve ölümlere neden olması sebebi ile havai fişek kullanımının yasaklanması konusu gündem getirdik. Artık bu tür kutlamaların da anlamı kalmadı. Medeni koşullarda bunların kaldırılması gerektiğini düşündüğümüz için gündem getirdik” dedi. Madde oy birliğiyle kabul edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biyolojik Cesitliligi Tahrip Eden Sahislara 321 Bin Lira Ceza

Biyolojik Çeşitliliği Tahrip Eden Şahıslara 321 Bin Lira Ceza

Karga Yavrulari Gider Borusuna Dustugune Gorenler Bahceye Kostu

Karga Yavruları Gider Borusuna Düştüğüne Görenler Bahçeye Koştu