in

Didim’de Barınağa Geldiği Gün Sahiplenilen Şanslı Sibirya Kurdu

Didim’de tatil boyunca bakılıp, sonra sokağa bırakılan köpeklerden birisi olan saf ırk dişi Sibirya Kurdu barınağa geldiği gün sahiplendirildi.

sibirya-kopek-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Tatilci bir ailenin Didim’e getirip tatil boyunca baktığı ancak giderken götürmeyip sokağa bıraktığı köpek bir süre mahalleli tarafından bakıldıktan sonra huyları gereği sevimli ve insana yakın ancak özgürlüğüne düşkün karakterlerinin yanlış anlaşılması sonucu yapılan bir ihbar üzerine sokaktan alınıp barınağa getirildi. Barınağa getirildiği gün de sahiplendirildi.

Barınak kayıt ve sahiplendirme sorumlusu Derya Maden, Efeler Mahallesi civarında yaklaşık 2 aydır mahallelinin bakımını yaptığı köpeğin çocuklarla oyun oynamak istemesi ve mahallenin korkması üzerine köpeğin sokak hayvanı işlemi yapılarak barınağa getirildiğini söyledi.

sibirya-kopek-32

Köpeğin durumuyla ilgili sosyal medyada yayınlandıktan 1 saat sonra Almanya’dan gelen bir ailenin saf ırk Sibirya kurduna talip olduğunu, barınakta yapılan muayene ve tedavinin ardından aileye teslim edildiği, ardından Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bilgisiyle yurt dışına çıkış pasaportunun hazırlandıktan sonra özel bir yuva ile yurt dışına gönderileceğini belirtti.

Didim Sokak Hayvanları Barınağı görevlisi Derya Maden tatil sezonu sonu itibariyle çok güzel ve gerçekten kaliteli ve saf ırk bir çok köpeğin Didim sokaklarına bırakıldığını kendilerine her gün bu şekilde şikâyetlerin geldiğini belirterek hayvanseverlerin düşünerek hayvan sahibi olmalarını istedi.

Kaynak: Posta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hayvan kesememe

Hayvan kes(eme)me bayramı!

tırtılrobot1

Işık ile Hareket Eden ‘Tırtıl Robot’ Ürettiler