in

Didim VegFest Başladı

TÜRKİYE’nin ilk ve tek vegan festivali olan ‘Didim VegFest’, insanlık tarihinde doğa bilimleri konusunda önemli çalışmalar gerçekleştiren Tales’in şehri Aydın’ın Didim ilçesinde başladı.

Didim Belediyesi tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenen VegFest, kapılarını ziyaretçilere renkli görüntülerle açtı. Dört gün sürecek festivalde, farklı etkinlikler düzenlenecek. Festival alanında uzman bilim insanları, vegan aktivistler ve uzmanların katılacağı paneller gerçekleştirilecek, yerel halkın yöresel binlerce yıllık mutfaklarından lezzetlerini sunduğu stantlar kurulacak, atölye çalışmaları, yarışmalar, Antik Milet Kenti ile Apollon Tapınağı’nı birbirine bağlayan Kutsal Yol Yürüyüşü, konserler, rekor denemeleri, doğa çalıştayları ve üniversiteler arası Vegan Yemek Yarışması gibi etkinlikler düzenlenecek.

didimde vegan festivali basladi 5121 dhaphoto4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Vegan Yemek Yarışmaları Düzenlenecek

Festivalde ayrıca çocuklar için de etkinlikler yapılacak. Bunun yanı sıra Gastronomi Derneği ve Adnan Menderes Üniversitesi Davutlar Meslek Yüksekokulu tarafından vegan yemek atölyeleri, yemek şovları ve yarışmalar düzenlenecek.

didimde vegan festivali basladi 5121 dhaphoto9

Ünlü şefler Gabriel Sponzo, Hasan Ali Karabulut, Emre İdrisoğlu, Ömer Afacanoğlu, Barış Onbaş, Dr. Emrah Köksal Sezgin festivale konuk olacak. Türkiye’nin neredeyse tüm illerinden katılan çok sayıda vatandaş yaptıkları ürünleri stantlarda sergileyecek.

didimde vegan festivali basladi 5121 dhaphoto5

Bu yıl 200 binin üzerinde ziyaretçi beklediklerini belirten Didim Belediye Başkanı CHP’li Deniz Atabay, “Çok zor bir iş seçtik. Dünyaya ve özellikle Türk insanına, vegan felsefesini anlatmaya çalışıyoruz. Bu bir yaşam tarzıdır. Eğer Türkiye’den bir vegan felsefesi anlatılacaksa, bu en iyi anlatım noktasının Ege olduğu zaten aşikârdır. Hem insanların yaşam tarzı itibarıyla hem de Ege yaşantısı, Ege insanının doğal beslenme başlanma noktasıdır. Didim’e gelen otobüslerde insanlar yer bulamıyor. Bu yıl vegan festivalinin 4 gününde 200 binin üzerinde ziyaretçi bekliyoruz” dedi.

didimde vegan festivali basladi 5121 dhaphoto6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tanem sivar öç

Tanem Sivar, Köpeklerini Öldüren Komşusuyla İlk kez Karşı Karşıya Geldi

antalyadavahset

Antalya’da Vahşet! Kediyi, Kafasını ve Bacaklarını Keserek Öldürdüler