in

Devlet İzniyle Cinayet: ‘Av turizmi’ Adı Altında Hayvan Katliamı Başladı!

Doğu Karadeniz Bölgesi´nde yaban hayatı için sürdürülen envanter belirleme çalışması sonrası ‘Av turizmi’ adı altından hayvan katliamı başladı! İlk kurban ise 15 bin lira ödeyen bir iş adamının rehberler eşliğinde vurduğu yaban keçisi oldu.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun illerinde yaban hayatına ilişkin envanter belirleme çalışması yaptı. Çalışma ile bölgedeki yaban hayatı popülasyonu belirlendi, sayılarında artış gözlenen yaban hayvanlarına yönelik av kotaları hazırlandı. Çalışmanın tamamlanmasıyla bölgede av turizmi başladı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü’ne 15 bin lira ödeyen Erzincanlı iş adamı İshak Kaçmaz’a, 10 gün süre içerisinde 1 yaban keçisi avlama hakkı verildi.

av turizmi basladi ilk yaban kecisi vuruldu 2707 dhaphoto1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kendisine eşlik eden rehber Sebahattin Yılmaz ve Milli Parklar görevlileri ile birlikte Artvin’in Ortaköy köyü kırsalına çıkan Kaçmaz, ikinci gününde çıktığı 2 bin rakımlı tepede 8 saat bekledikten sonra 450 metreden hedef aldığı yaban keçisini öldürdü. İshak Kaçmaz, öldürdüğü keçinin boynuzundan tutarak poz verdi.

av turizmi basladi ilk yaban kecisi vuruldu 2707 dhaphoto3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

daricakopegetecavuz

Köpeğe Tecavüz Ederken Yakalanan Yaşlı Sapık Gözaltına Alındı

Sigara Parasını Artık Kediler için Harcıyoröç

Sigara Parasını Artık Kediler için Harcıyor