in

Develeri Dövüştürdükleri Yetmedi Eşekler Üzerinde Maç Yaptılar

Gelenek adı altında hayvanlara sömürü devam ediyor. Kumluca ilçesine bağlı Karacaören Mahallesi’nde Karacaören Karabük Deve Güreşleri gerçekleştirildi. Ancak hayvana sömürü sadece deve güreşi ile sınırlı kalamadı. Güreş öncesi eşekler üzerinde keçi kılından yapılan topla gösteri “Yörük futbolu” oynandı.

2020 yılına girmeye sayılı günler kala halen gelenek adı altında hayvan sömürüsü devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Kumluca ilçesine bağlı Karacaören Mahallesi’nde Karacaören Karabük Deve Güreşleri gerçekleştirildi. Ancak bu kez hayvana sömürü deve güreşi ile sınırlı kalmadı. Deve Güreşleri, Karabük mevkinde deve güreşi için özel olarak hazırlanan alanda yapıldı. Güreşlere Kumluca’nın yanı sıra, Antalya, Demre, Aydın, Denizli ve Muğla’dan yaklaşık 70 deve getirildi.  Güreşler öncesi eşekler üzerinde keçi kılından yapılan topla “Yörük futbolu” oynandı.

Develeri Dövüştürdükleri Yetmedi Eşekler Üzerinde Maç Yaptılar6

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hayvan hakkı savunucuları tarafından yıllardır yasaklanması talep edilen deve gürşleri maalesef tüm tepkilere rağmen devam ediyor. Deve güreşlerinin yanı sıra bir de eşek üzerinde futbol oynanması hayvan hakkı savunucularını çileden çıkartı.

Develeri Dövüştürdükleri Yetmedi Eşekler Üzerinde Maç Yaptılar1

Hayvan hakkı savunucuları Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu’ndan güreşleri yasaklamasını talep ederken Köleoğlu’ndan tam tersi bir açıklama geldi.

Develeri Dövüştürdükleri Yetmedi Eşekler Üzerinde Maç Yaptılar2

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, deve güreşlerinin Kumluca ve yöresinde sevilen ve yaşatılmaya çalışılan güzel bir Yörük kültürü olduğunu, bazı zamanlarda hayvan severler tarafından bu güreşlerin eleştirilse de yöre insanının deveye olan sevgisi ve kültürü yaşatma çabalarına kendilerinin her zaman destek vereceklerini söyledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilimsel Bir Standup İzlemeye Ne Dersinizöç

Bilimsel Bir Standup İzlemeye Ne Dersiniz?

Kayseri Büyükşehir Belediyesinden Kedi Evi1

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden Kedi Evi