in

Dev Görüntüsüne Rağmen Gölgesinden Bile Korkan Köpek: “Major”

Dünyanın en uzun köpeği olabilecek büyüklükteki Major, dev görüntüsüne karşı oldukça hassas ve biraz da korkak bir köpek. Danua cinsi bir köpek olan Major’un arka ayakları üzerinde boyu 2 metreyi aşıyor. Kilosu ise yaklaşık 76.

dev-köpek-2

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre; Güney Galler‘de yaşayan Brian ve Julie Williams, “Major” adını verdikleri köpeklerinin korkutucu görünmesine karşın karıncayı bile incitmediğini söylüyor.

Günde 22 Saat Uyuyor

Major, günde 22 saat uyuyor ve normal insanlar için hazırlanan bir döşekte yatıyor. Diyeti ise genel olarak tavuk ve pirinçten oluşuyor. Williams ailesi, Guinness’ten yetkililerin gelip Major’ı dünyanın en uzun köpeği olarak tescil etmelerini bekliyor. Major’ın kendi cinsinden iki rakibi var. Biri İngiltere Essex’ten Freedy, öteki ABD Nevada’dan Rocco.

dev-köpek-1

”Gölgesinden Bile Korkuyor”

Major’u henüz yavruyken aldıklarını anlatan Brian Williams, “Öyle fantastik bir hayvan ki… İnsanlar onu görmeye bayılıyor. Bütün gün onunla oynuyorlar. Çocuklarla çok iyi anlaşıyor. Ama o gölgesinden bile korkuyor.“ diye belirtiyor.

Ünlü Modelin Egzersizlerine Eşlik Eden Kedi “Jacob”

Orangutanlar İnsan Sesini Taklit Edebiliyor