in

Dereye Düşen Karacaya Kalp Masajı Yapıldı

Milli Park Görevlileri buz gibi suya düşen karacayı hayata döndürmek için kalp masajı yaptılar.

Artvin’de köpeklerden korkan yaralı karaca dereye düştü, Milli Parklar görevlileri buz gibi suya girerek, boğulmaktan olan karacayı kurtardı. Sudan çıkartıları karacaya dakikalarca kalp masajı yapan ekipler, her şeye rağmen karacayı hayata döndürmeyi başaramadı.

Karaca soguk sudan kurtarildi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ekiplerin Müdahalelerine Rağmen Karaca Kurtarılamadı

Artvin’in Borçka ilçesi Düzköy köyünde köpeklerden kaçarken yaralanan ve kurtulmak için dereye atlayan karacayı gören vatandaşlar Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine haber verdi. Olay yerine giden ekipler buz gibi sularda titreyerek yardım bekleyen karacayı görünce bir an bile düşünmeden elbiseleriyle birlikte soğuk sulara girdi. İki Milli Park görevlisi tarafından sudan çıkartılan karacaya ilk müdahale su kenarında yapıldı. Milli Parklar görevlileri, ölmek üzere olan karacayı hayata döndürebilmek için dakikalarca kalp masajı yaptı. Meraklı bakışlar altında büyük çaba harcayan ekipler, her şeye rağmen karacayı hayata döndürmeyi başaramadı. O anlar ise bir vatandaşın kamerasına yansıdı.

Milli park gorevlileri soguk suya dusen karacayi kurtardi

Geçtiğimiz Yıl Bir Karaca Daha Borçka İlçesinde Suya Düşerek Hayatını Kaybetti

Yine Borçka ilçesinde Çoruh Nehri‘ne geçtiğimiz yıl Aralık ayında düşen kir karacayı boğulmaktan kurtarmak için Borçka Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü çalışanı Memduh Kurtuluş karacanın suda sürüklendiğini görünce soğuk havaya aldırış etmeden nehre girerek hayvanı sudan çıkarmış ancak karaca veteriner hekimlerim müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Denizlide Hirsizlarin Caldigi Kopek Bulundu

Denizli’de Hırsızların Çaldığı Köpek Bulundu

WhatsApp Image 2021 03 02 at 13.16.29

Sokak Hayvanlarına Özel Klinik Açıldı