in

Depremzede Kedi Toros Makam Odasına Yerleşti

Elazığ’daki depremden yaralı olarak kurtulan ve ‘Toros’ ismi verilen kedi, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makamında yaşamaya başladı.

Elazığ‘daki depremin ardından arama kurtarma faaliyeti için bölgeye giden Antalya Büyükşehir Belediyesinin 21 kişilik itfaiye ekibi, yaralı buldukları kediyi Antalya Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla Antalya’ya getirdi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’nda tedavisi tamamlanan kedi, başkanlık makamına getirildi. Makamın karşısındaki alanda alanda, ‘Toros’ için 3 katlı kedi kulübe yaptırıldı. ‘Toros’, CHP Genel Merkezi’ndeki ‘Şero’ gibi bundan sonra Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Makamı’nda yaşayacak.

Depremzede Kedi Toros Makam Odasına Yerleşti4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, zaman zaman toplantı yaptığı odaya alan Toros’u sevdi ve mama verdi. Bir süre belediye içinde gezen ‘Toros’ başkanlık makamı önünde yattığı görüldü.

Depremzede Kedi Toros Makam Odasına Yerleşti2

” Sokak hayvanlarıyla ilgili yapılacak çalışmalar”

Başkan Böcek, sokak hayvanları rehabilitasyon merkezi için çalışmalar başlattıklarını hatırlatarak, “Antalya’da hayvanseverlerimiz, büyükşehir belediyemiz ve 19 ilçemizin veterinerlerinin katılımıyla bir çalıştay yapacağız. Büyükşehir belediyesine ait olan 80 dönümün üzerinde sokak hayvanları rehabilitasyon merkezi yapıyoruz. Kısa sürede ihale sürecini tamamlayacağız. Mevcut yerle ilgili gerekli talimatları verdik, çalışmalar 15 güne kadar tamamlanacak. Sokak hayvanlarının da yaşama hakkı var, üzerimize düşen ne görev varsa yapmaya devam ediyoruz” diye konuştu.
Elazığ’daki deprem bölgesinden Antalya’ya getirilen ve ismini ‘Toros’ koydukları kediye Büyükşehir Belediyesinin sahip çıkmaya devam ettiğinin atını çizen Başkan Böcek, “’Toros’ Başkanlık makamında yaşıyor ve sağlıklıdır. Sosyal medyadan çok mesaj aldık, ‘Toros’a ne oldu ‘diye. Hayvanseverlerimizin duyarlılığına teşekkür ediyoruz. Toros’un bakımıyla tedavisiyle ilgili gerekeni yapıyoruz. Sokak hayvanlarıyla ilgili yapılması gereken ne varsa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Depremzede Kedi Toros Makam Odasına Yerleşti1

“Belediyede yaşayacak”

Toros’u Antalya Büyükşehir Belediyesinin sahiplendiğine vurgu yapan Böcek, “ Burada yaşayacak, herkes çok sevdi. Sağlıkla ilgili bir sorunu yok. Artık burada yaşayacak” dedi.

 

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Depremzede Düveler Yeni Yuvalarındaöç

Depremzede Düveler Yeni Yuvalarında

Antalyada Kedilere Tekme Atan Şahıs Yakalandıöç

Antalya’da Kedilere Tekme Atan Şahıs Yakalandı