in

Depremden Korkup Kalp Krizi Geçiren Köpek Tosun

Elağız’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sırasında kalp krizi geçirerek ölen köpek, Mersin’deki hayvan mezarlığında toprağa verildi

Elazığ’da meydana gelen ve birçok kenti etkileyen 6.8 büyüklüğündeki deprem, Gaziantep’te de sarsıntıya neden oldu. Gaziantep’te bir restoranda çalışan 29 yaşındaki Aslıhan Akbal ile 3 yıl önce Mersin’in Tarsus ilçesinden sahiplendiği köpeği Tosun da sarsıntıdan etkilendi. 7 yaşındaki İngiliz cocker cinsi köpek, deprem anında korkudan kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

Depremden Korkup Kalp Krizi Geçiren Köpek Tosun1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Tosun, Gaziantep’ten Mersin’e getirildi

Çok büyük üzüntü yaşayan Aslıhan Akbal, Gaziantep’te hayvan mezarlığı olmadığı için Mersin’deki hayvansever arkadaşı Sevil Kumaş’tan yardım istedi. Kumaş da Mezitli Belediyesi ile görüşerek, Tosun’un merkez Mezitli ilçesinde Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın oluşturduğu Mezitli Hayvan Mezarlığına gömülmesi için destek istedi. Mezitli Belediyesi, hayvanseverlere gerekli desteği verdi.

Mezarı başında uzun süre ağıt yaktı

Aslıhan Akbal, çok sevdiği köpeği Tosun’u bugün Gaziantep’ten Mersin’e getirdi. Köpek, belediyenin sağladığı iş makinesiyle hayvan mezarlığında kazılan mezara gömüldü. Yakınlarıyla birlikte mezara gelen Aslıhan Akbal, köpeğinin gömülmesini gözyaşlarıyla izledi. Uzun süre mezar başında ‘annem’ diye gözyaşı döken Akbal, “Beni ne olur affet. Nasıl dayanacağım ben. Benim en zor günümde sen yanımdaydın. Ayakta duramazken sen durdurdun beni. Niye yaptın oğlum bana bunu? Niye bıraktın beni? Allah bin kat razı olsun Mezitli Belediyesinden, yerin, yurdun var. Her gün aşkla kapıda beni bekliyordu, bir kap yemek vereyim diye. İnsanlar bunlara işkence yapıyorlar. Ne istiyorlar küçücük masumdan? Ben dokunmaya kıyamadım öldüğünde. Nasıl dayanacağım ben onsuzluğa. Eve aşkla heyecanla gidiyordum. Evden çıkarken ‘Allah’ım onu sağ salim evde bulayım’ diye duayla çıkıyordum” diyerek ağladı.
Aslıhan Akbal, köpeğinin mezarı Mersin’de olduğu için buraya yerleşmeye karar verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başı Bidona Sıkışan Köpek İtfaiye Tarafından Kurtarıldı öç

Başı Bidona Sıkışan Köpek İtfaiye Tarafından Kurtarıldı

Hayvan Hakkı Savunucuları Avustralya Konsolosluğu Önünde Eylem Yaptıöç

Hayvan Hakkı Savunucuları Avustralya Konsolosluğu Önünde Eylem Yaptı