in

Denizli’de ‘Satın Almayın Sahiplenin’ Kampanyasıyla 550 Hayvan Sahiplendirildi

Denizli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Sokak Hayvanları Kliniği, başlattığı kampanya ile 2016 yılında sokaktaki 550 hayvan dostumuzu sahiplendirdi.

satın-alma-sahiplen-4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Denizli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Sokak Hayvanları Kliniği, ‘Satın almayın sahiplenin’ sloganıyla başlattığı kampanya ile 2016 yılında 550 sokak hayvanı sahiplendirildiğini belirtti.

Klinik, hasta, yaralı, kaza geçirmiş ve kötü muameleye maruz kalmış sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerini gerçekleştiriyor. 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu uyarınca hizmet veren Klinik, 2016 yılının ilk 8 aylık döneminde, 2 bin 314 sokak hayvanını aşıladı. Aynı dönem içerisinde 1998 sokak hayvanı ise kısırlaştırma ve çeşitli hastalıklar veya yaralanmalar nedeniyle ameliyat edildi.

satın-alma-sahiplen-3

Kampanya ile 2016 yılı başından bugüne kadar 550 sokak hayvanı sahiplendirilerek bir yuvaya kavuşturuldu. Bakıma muhtaç sokak hayvanlarının götürüldüğü Denizli Büyükşehir Belediyesi Beslenme Odağı’nda ise yaklaşık 400 sokak köpeğinin gıda ihtiyaçları giderilip bakımları da yapılıyor.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sokak Hayvanları Kliniği’nin yaptığı çalışmalarla Türkiye’ye örnek olarak gösterildiğini belirtti. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin tüm canlılara, doğaya ve çevreye sahip çıktığını belirten Başkan Zolan, sokak hayvanı barınma ve rehabilitasyon merkezini inşa edeceklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one cıkan kınalı

HAKİM, Kınalı için Harekete Geçti

orfoz1

Orfoz Balığı Avlamak Yasaklandı