in

Denizli’de Meydana Gelen Deprem Anında Hayvanların Yaşadıkları Korku ve Panik Kameralara Yansıdı

Son günlerce onlarca orta şiddetli depremin meydana geldiği Denizli’de, bir çiftlikte hayvanların yaşadığı panik güvenlik kameralarına yansıdı. Depreme dinlenirken yakalanan hayvanlar, korkuyla yerlerinden fırladı.

Denizli’de son 3 gün içerisinde merkez üssü Pamukkale ve Honaz ilçeleri olan hafif ve orta şiddetli 30’dan fazla deprem meydana geldi. Son olarak bu sabah merkez üssü Honaz ilçesi Karateke Mahallesi olan 4.0 şiddetindeki deprem kısa süreli korku ve paniğe neden oldu. İnsanlar kadar hayvanları da etkileyen deprem anı, güvenlik kameralarına yansıdı. Pamukkale ilçesinde Yalçın Korkmaz’a ait çiftlikte kaydedilen deprem anında, sarsıntıya dinlenirken yakalanan büyükbaş hayvanlar panikle yerlerinden fırladı.
Hayvanların küçük sarsıntılara fazla aldırış etmediğini belirten Yalçın Korkmaz, “İlk önce pek hissetmedik ama diğer depremler baya şiddetli oldu. Apar topar dışarıya çıktık. İlk iş hayvanlarımız aklımıza geldi. Kontrol amaçlı baktığımızda son depremde hayvanlar bir anda yerden kalkıp, kaçıştığını fark ettik. Kameralardan bakınca fark ettik. Tam uyku vakitleri idi. Uyuyorlarken, deprem nedeniyle kalkıp kaçışmaya başladılar” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AK Partili Arifiye Belediyesinden Hayvan Haklari Skandali Yavru Kopekleri Annelerinden Kopardilar Karga Tulumba Toplayip Barinaga Goturduler

Hayvan Hakları Skandalına İmza Atan AK Partili Arifiye Belediyesi’nden PR (*) Hatırına Açıklama

Gunlerdir kayip olan mahallenin kedisi Leyla iskenceye ugramis halde bulundu

Veteriner Hekimler Dayatılan E-Reçete Sistemine İsyan Etti