in

David Cameron Gitti, Kedisi Kaldı

İngiltere’de Başbakan David Cameron’ın görevi İçişleri Bakanı Theresa May’e devretmesinin, başbakanlık konutunda kalan kedi Larry’i etkilemeyeceği açıklandı.

basbakan-kedi-2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Büyük Britanya Başbakanlık konutu Downing Street 10 Numara’nın kedisi Larry’nin, David Cameron’ın görevi bırakmasının ardından konutta kalmaya devam edeceği belirtildi.

Fareleri yakalaması için 2011’de 10 Numara’ya taşınan Larry, yeni başbakan Theresa May’in yanında görevini sürdürecek.

basbakan-kedi-3

‘Evde yatırmıyorlar’

İktidardaki Muhafazakâr Parti’ye yakın Daily Telegraph gazetesi yazarı James Kirkup, Larry’nin hikayesinin ‘arka planını’ kaleme alarak tartışma başlattı. Nasıl bir insan kedisini arkada bırakır” diye soran Kirkup, David Cameron’ın aslında kedileri hiç sevmediğini ve Larry’yi sadece “halkla ilişkiler çalışması” olarak konutuna aldığını iddia etti.

Kirkup’a göre Cameron, özel konuşmalarına Larry’den bahsederken ona adı ile bile hitap etmiyor, hayvanlar için kullanılan kişi zamirini kullanıyordu. Köşe yazarı, kedi Larry’nin aslında Cameron’ın evinde yaşamadığını, alt kattaki ofis bölümünde kaldığını aktardı. Bazı sosyal medya kullanıcıları ise 10 Numara’da her daim kedi bulunduğunu, Larry’nin “demirbaş” olduğunu söyleyerek Kirkup’a itiraz etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one cıkan robot kopek

Yapay Zekalı Robot Köpek Domgy’nin Prototipi Tanıtıldı

3667

İnsan Ölümlü Olduğunu Kabul Ettiğinde