in

Darwin’in Torunu: “Et yemeyin”

Chris Darwin insanları daha az et yemeye teşvik etmek bir çalışma başlattı.

Evrim teorisini ortaya atan Charles Darwin’in torunu Chris Darwin kendini türü tükenme tehlikesi altında olan canlılara adadı. Darwin bunun için beslenme alışkanlıklarımızı sorgulamamız ve bir seçim yapmamız gerektiğini söylüyor.

Darwinin Torunu Et Yemeyinöç 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Gazete Duvar’ın haberine göre Dünyada ilk defa İngiltere’de et tüketimi hakkında kapsamlı bir konferans düzenlendi. Et üretimi ve tüketiminin dünyadaki yaşamı nasıl etki Tükeniş ve Hayvancılık başlıklı  konferansın 50’den fazla katılımcısı ve 500’den fazla delegesi arasında Chris  Darwin de vardı. The Independent gazetesine de konuk olan  Chris Darwin, ” Evet proteine ve düzenli almamız gereken 25 aminoasit var.Gelin görün ki bu aminoasitler bitkilerde de var. Evet, güneşli bir günde güzel bir biftek ve patatesin yanında bir Avustralya pubında şarap içmeyi ben de çok severim ama gezegeni daha çok seviyorum” diyor.

Chris Darwin, insanları daha az et yemeye teşvik etmek için “Darwin’in Meydan Okuması (Darwin Challenge)” adıyla bir hareket başlattı. Darwin Cahallenge’ı bir mobil uygulamaya da dönüştüren Darwin, kampanyaya katılanları haftada bir gün daha az et yemeye davet ediyor.   Darwin Challenge projesinin sitesinde hayvanlara kötü muamelenin ve ormansızlaşmanın durdurulabileceği, insan sağlığının düzelebileceği,sera gazı salımının düşebileceği,  ve insan haklarında kazanımlar elde edilebileceği söyleniyor.

 

Kaynak: Gazete Duvar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

otobusler almayinca kopegiyle yollara dustu

Otobüsler Almadı, Ankara’dan Fethiye’ye Otostop ile Gitmeye Çalışıyor

Köpeklerin Sahiplenirildikleri Gün İnsanlarıyla Çekilen İlk Muhteşem Fotoğraflarıöç

Köpeklerin Sahiplendirildikleri Gün İnsanlarıyla Çekilen İlk Muhteşem Fotoğrafları