in ,

Darthgator İsimli Timsah, Doğum Günü Partisinde Eğitmenin Elini Isırdı

ABD’nin Utah eyaletinde bulunan Scales & Tails Utah sürüngen çiftliğinde bir timsah, doğum günü partisi sırasında hayvan terbiyecisinin elini ısırdı. Timsahın eğitmeni Bull, “Olanlar bir kazaydı. Darthgator’dan çok daha fazla suçluyum” diyerek, hayvanın “akılsız bir ölüm makinesi” olmadığını söyledi. Peki bundan sonra Darthogator isimli timsaha ne olacak?

Salt Lake City’deki Scales and Tails Sürüngen Çiftliği, hafta sonu 5 yaşındaki bir çocuğun doğum günü partisine ev sahipliği yaptı. Doğum günü partisi sırasında Eğitmen Lindsay Bull, rutin beslemesini yaparken, belirlenen alanın dışına çıkan Darthgator isimli timsaha su tankına geri dönmesini istedi. Bull beslenmeye başlamadan önce de Darthgator adlı sürüngende farklı bir hal olduğunu fark etmiş ama bunu pek önemsememiş. Eğitmen Bull, su tankına geri gitmek istemeyen Darthgator’u geri itti ancak su tankına geri dönmek istemeyen 8,5 aylık erkek timsah eğitmenin elini yakaladı ve ısırdı. Eğitmen Bull, timsahın kolunu çekmesini önlemek için suyuna içine atladı ve onu sakinleştirmek için bacaklarını etrafına sardı. Timsahın beslenmesin izeyen çocuklarda yaşanan bu anlara tanıklık etmek durumunda kaldılar. O sırada izleyicilerden Donnie Wiseman isimli bir kişi Bull’a yardım edip edemeyeceğini sordu. Bull, daha önce 18 metrelik bir pitonla çalıştığını söyleyen izleyicinin yardım teklifini kabuş etti ve onu yönlendirdi “Sırtına binebilirsen, sırtına bin” yanıtını verdi. İzleyici hızla Darthgator’un sırtına atladı ve bir dakika sonra Bull elini kurtarmayı başardı ve Todd Christopher isimli başka bir izleyici eğitmen Bull’ı dışarı çıkardı. Dikkatli bir talimatla Wiseman da güvenli bir şekilde timsahın alanından çıktı.

Lindsay Bull: “Kazaydı. Darthgator’dan Çok Daha Fazla Suçluyum”

Timsahın eğitmeni Bull, “Olanlar bir kazaydı. Darthgator’dan çok daha fazla suçluyum” diyerek, hayvanın “akılsız bir ölüm makinesi” olmadığını söyledi. Scales and Tails’in sahibi Shane Richins, “Umarım kimse bir timsahı gördükleri için dışarı çıkıp üzerine atlamanın iyi bir fikir olduğunu düşünmez, ama muhtemelen içeri girip onu stabilize ederek eğitmen Bul’lun kolunu ve muhtemelen hayatını kurtardılar. Timsahı hareketsiz tutarak Bull’un kurtulmasını sağladılar, Birinin böyle atlamasını asla beklemiyoruz, ancak yaptıkları için çok minnettarız” dedi.

Scales and Tails Facebook’ta, “Donnie Wiseman ve Todd & Amy Christopher’a büyük bir not göndermek istiyoruz. Onlara kahramanıkları için teşekkür etmek istiyoruz” yazdı. Gönderi, “Bu hayvanlardan bazılarıyla çalışmak, personel olarak kabul ettiğimiz doğal risklere sahiptir” diye devam etti. “Dün, asla olmamasını umduğumuz türden bir olay gerçekleşti. Timsah avcılarımızdan biri büyük timsahımız tarafından ısırıldı ve işler kötüye gitti. Bu beyefendi çoğumuz gibi güvenlik bölgesinde kalabilirdi ama bunun yerine atladı. Duruma kendi iradeleriyle girdiler ve timsahın güvenliğini sağladılar. Yardımları, personelimizin eğitimiyle birleştiğinde muhtemelen hayatını ve uzuvlarını kurtardı.” Scales and Tales, Todd’un karısı Amy Christopher’ın, eğitmen ayakta tedaviyi beklerken ilk yardıma başlamak için hemşirelik geçmişini kullandığını da ekledi.

https://www.facebook.com/137779525840/posts/10158321710910841/

Bundan Sonra Darthgator İsimli Timsaha Ne Olacak?

Pek çok kişi bize Darthgator’u ve ona ne olacağını soruyor. Scales and Tails Facebook sayfasında bu konuya ilişkin şu şekilde bir açıklama yaptı: “O bizim gözetimimizde olmaya devam edecek ve ona bir hiç bir zarar gelmeyecek. Onun sarsıcı bir yaratık olduğu yanılsamasında hiç olmadık. O bir timsah ve kalbinde vahşi bir hayvan yaşıyor. Darthgator sadece bir timsah. Yaralı antrenörümüz Lindsay, kararlılıkla kazanın onun hatası olmadığını, zarar görmemesini veya öldürülmemesine istediğini ifade ediyor.”

https://www.facebook.com/scalesandtailsutah/photos/a.10151664390020841/10158315592305841/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yarali Hint golet balikcil kusu tedavi altina alindi 2

Yaralı ‘Hint Balıkçıl Kuşu’ Tedavi Altına Alındı

Kanadi ve Bacagi Kirik Vucudu Spreyle Boyanmis Hindi Avustralyada Otenazi Edildi

Avustralya’da Kanadı ve Bacağı Kırık, Vücudu Spreyle Boyanmış Çalı Hindisine Şiddet Uygulayanların Yakalanması İçin 2000 Dolar Ödül Konuldu