in

Darth Vader, İzmir’de Güvercinleri Besledi

Konak Belediyesi, şehrin tanıtımı amacıyla 4 Mayıs Dünya Star Wars Günü kutlamalarına katıldı. Dünyaca ünlü film serisi Star Wars’un (Yıldız Savaşları) ünlü karakterlerinden Darth Vader Saat Kulesi’nin önündeki güvercinleri besledi.

İzmir Konak Belediyesi, köklü bir tarihe sahip şehrin tanıtımı için 4 Mayıs Dünya Star Wars Günü kutlamalarına katıldı.

 

Star Wars’un (Yıldız Savaşları) anıldığı gün nedeniyle, belediyenin sosyal medya hesaplarından bir video klip paylaşıldı. Dijital efektlerin kullanıldığı video klipte filmin ünlü “Millennium Falcon” gemisi Konak semalarında uçtu, askeri birlikleri (stormtrooper’lar) ise Konak’ın salgın nedeniyle ıssızlaşan, boş sokaklarında yürüdü.

DARTH VADER GÜVERCİNLERİ BESLEDİ

Paylaşılan video klibin en ilgi çekici sahnesi ise filmin ünlü kahramanı Darth Vader’ın İzmir Saat Kulesi’nde göründüğü anlar oldu. Darth Vader, Konak’ta güvercinleri besledi. Konak Belediyesi, sosyal medya kullanıcıları tarafından ilgiyle karşılanan ve çok beğenilen video kliple, korona günlerinde zor zamanlardan geçen halka moral de sağladı.

‘GÜÇ SENİNLE OLSUN’

İngilizcesi “may the fourth” olan 4 Mayıs tarihi, Star Wars hayranları tarafından, filmin “Güç seninle olsun” anlamındaki “May the force be with you” repliğinden esinlenilerek seçildi. 1977 yılında yayınlanan ilk filmden bugüne bir kült haline gelen Star Wars’un, dünya genelinde milyonlarca hayranı var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğanın Uyanış Bayramı Hıdırellezöç

Doğanın Uyanış Bayramı: Hıdırellez

covid19

‘Covid-19’un Taşıyıcısının Hangi Hayvan Olduğu Hiç Bilinemeyebilir’