in ,

Darıca At Cehennemi: Onlarca At ve Eşek Kafası Bulundu

Darıca hayvanat bahçesine ait olduğu iddia edilen bir arazide onlarca at eşek bedenine ait parçalar bulundu.

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bir arazinin içerisinde at ve eşek kesimi yapıldığı ihbarı üzerine olay yerine giden hayvanseverler gördükleri manzara karşısında şok oldu.

darica-at-cehennemi-onlarca-at-ve-esek-kafasi-bulundu-3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hayvan aktivisti Elif Narin ve Şeyda Şenoğlu arazide ölü beden parçaları,kafalar ve binada ki yoğun kan izlerini gördükten sonra basına,polise, Darıca Belediyesi Zabıta Amirliğine ve Kocaeli İl Tarım Müdürlüğüne haber verdi.

darica-at-cehennemi-onlarca-at-ve-esek-kafasi-bulundu-3

Saatler sonra olay yerine gelen ekipler kesimlerin yapıldığı yeri mühürledi.. Bazı hayvan cesetleriningüzel gömüldüğü görüldü ve zabıta ekipleri tarafından fotoğraflama işlemi yapıldı. Hayvanların kesildiği iddia edilen yerlerde ise duvarlarda kan dolu olduğu görüldü.

darica-at-cehennemi-onlarca-at-ve-esek-kafasi-bulundu-2

Aktivistler adına açıklama yapan Elif Narin, “Bize gelen bir ihbar üzerine öğlen buraya geldik. İçeriye girdik, atların kesildiği yeri gördük. Felaket bir görüntü var, duvarlar kan içerisinde. İp var, belli ki atlar orada kesiliyor. Oradan çıktık araziyi dolaşırken de bir sürü at kafası gördük. Burada kesilen atlar nereye gönderiliyor. Bunlar hayvanat bahçesinde ki hayvanlara yedirilmek üzere mi gönderiliyor ya da insanların gıdasına kesilmek katılmak üzere mi burada kesiliyor bunu öğrenmek istiyoruz. Burasının kapatılmasını istiyoruz. Bunu kimlerin yaptığını bilmiyoruz, ortaya çıkacak. Suç duyurusunda da bulunacağız” dedi.

darica-at-cehennemi-onlarca-at-ve-esek-kafasi-bulundu-1

 “Buradaki Hayvanlar Hayvanat Bahçesindeki Canlılar için Kesiliyor.”

Konu ile ilgili açıklama yapan Hayvanat Bahçesi eğitim ve Pazarlama Müdürü Gökmen Aydın, “Dünyanın her yerinde sakatlanan bir canlı uyutulur. Zaten ölmüş bir hayvanı bizim alıp, kesip, hayvana servis etme gibi bir imkanımız yok. Çünkü o hayvan hastalıklı olabilir. Biz onun hastalığını teşhis edemeyiz. Hayvanat bahçesi içerisinde böyle bir vaka ayda belki bir kez olur. Biz hayvanlarımızın besinlerinin çoğunu et borsasından veya mandıralardan alıyoruz. Onda da insanın yiyemeyeceği kalitede olan ucuz eti alıyoruz. Bunu hayvana servis ediyoruz. Burada olanları ile ilgili en doğru olanı gündüz vakti gelip bakmak. Burada ki hayvanlar hayvanat bahçesinde ki canlılar için kesiliyor. Sağlıklı olan canlılar parkta, sağlıklı olmayanlar ise uyutulup kesiliyor” şeklinde konuştu.

darica-at-cehennemi-onlarca-at-ve-esek-kafasi-bulundu-1

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dere Uçurumunda 1 Hafta Boyunca Mahsur Kalan Felçli Köpek

Dere Uçurumunda 1 Hafta Boyunca Mahsur Kalan Felçli Köpek

felclıkopk one cıkan

‘Uyutulsun’ Denilen Yıldırım Köpeğin içinizi Umutla Dolduracak Hayata Tutunma Hikayesi