in

Daha Fazla Süt için Hayvan Sömürüsü ve Süt Endüstrisi Gerçekleri

Hayvan Sömürüsü dünyanın dört bir yanında varlığını en katı halde sürdürürken, bu katılığı mezbaha öncesi endüstri çatıları altında da daha fazla süt elde etmek adına göstermekte.

Hayvan Sömürüsü dünyanın dört bir yanında varlığını en katı halde sürdürürken, entegre tesis dediğimiz fabrikalarda işkence gören ineklerin daha fazla süt elde etmek adına yaşam hakları ellerinden alınmaktadır.

ac1ac951439ea57b139c6a6ebaeb90a2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Özellikle kırsal alanlarda bir ineğin ömrü ortalama 18-20 yıl sürerken, entegre tesislerdeki kölelik süreçlerinde ineklerin ömürleri maksimum 7 yıl sürmekte.

Ortalama 5 yıl yaşayan ve sonrasında mezbahanelere kesilmek üzere gönderilen ineklerin ömürlerinden yaklaşık 15 yıl çalınmasının nedeni ise entegre tesislerde maksimum sömürü yani kapitalist düzende maksimum düzeyde faydalanmak diye de adlandırılabilir.

produzione-di-latte

Doğal ortamlarda bir ineğin günde ortalama 4-5 kg süt verirken, bu durum entegre tesislerde günde 18 kg süte kadar çıkmaktadır. Doğal yollarla hiçbir şekilde mümkün olmayan bu zorbalık hayvanların ömürlerinden 15 sene çalmaktadır.

copyrighted_image_reuse_prohibited_220608

Acı bir gerçek ise; mandıralarda dünyaya gelen bebekler doğduktan hemen sonra ineklerden alınırlar, inekler ise günde birkaç defa sağım makinelerine bağlanır. Endüstri, genetik manipülasyon, güçlü hormonlar ve yoğun sağım kullanarak inekleri normalde üreteceklerinden 10 kat daha fazla süt üretmeye zorlar. Yeni doğan bebekler annelerinin sütünü içemesin diye burun halkası takılır. Burun halkası, özel pense yardımıyla burun deliklerini ayıran kıkırdak dokuyu delerek uygulanır. İnekler ve yavruları mezbahada, öldürülürken korkudan idrarını kaçırır, inler ve ağlarlar.

1e9200c96196d35b0311c1d31f723ab0

Ve son olarak bilinmesi gereken en büyük gerçek ise; bir inek tıpkı bir insan anne gibi sütünü evladı için vermektedir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arka Ayakları Tutmayan Ancak Hayatı Sımsıkı Tutunan Domuzcuğun Umut Dolu Hikayesiöç

Arka Ayakları Tutmayan Ancak Hayata Sımsıkı Tutunan Domuzcuğun Umut Dolu Hikayesi

Yuvayı Dişi Kuş Yapar Sözünün Hakkını Veren Tasarımcı Ruhlu Bülbül öç

“Yuvayı Dişi Kuş Yapar” Sözünün Hakkını Veren Tasarımcı Ruhlu Bülbül