in

Dağları Tepeleri Aşıp Hayvanlara Yemek Götürüyorlar

Bursa’da ikamet eden 3 arkadaş, off-road araçlarıyla ulaşılması zor arazilere giderek hayvanlar açlıkta ölmesin diye onlara yem, mama, ekmek ve et götürüyor…

3 arkadaş off-road araçlarıyla ulaşılması zor arazilere ulaşarak açlıkla mücadele eden dağdaki hayvanları besliyor. Herkesin ulaşabildiği yerlere değil kimsenin ulaşamadığı yerlere ulaşan 3 arkadaş en zorlu yolları off-road araçlarıyla aşıp dağdaki çeşitli hayvanlara yem mama, ekmek ve et bırakıyor.

“AMACIMIZ HİÇBİR HAYVAN AÇLIKTAN ÖLMESİN”

Bu zamana kadar dağdaki hayvanlara 1 ton 500 kilo yem bırakan 3 arkadaş 2 günde bir dağdaki hayvanları beslemek için zorlu engelleri bin bir zorlukla aşıyor. Kimi zaman çamurlu yollarda kalan 3 arkadaş araçlarındaki vinçle kendilerini çekerek kurtarıyor. Hayvanlara yem götüren Ali Koçak, Ali Eren Soluk ve Fatih Çelik, 2 günde bir yaşadıkları zorlu yolculukları şu ifadelerle anlattı, “Biz herkesin ulaştığı değil kimsenin ulaşamadığı hayvanları beslemek için mücadele veriyoruz. Yanımıza ekmek, yem, kemik, et ve mama alıp yola çıkıyoruz. Her tür hayvan için yem bırakıyoruz. Kuşlar, kurtlar, ayılar ve köpekler için aklınıza ne tür hayvan gelirse onlar için dağa yemek bırakıyoruz. Buna da arazi aracımız var onunla yapıyoruz. Zorlu çamurlu yolları arazi aracımızla aşıp kimsenin gitmediği noktadaki hayvanlara ulaşıyoruz. Amacımız hiçbir hayvan açlıktan ölmesin bu işten büyük keyif alıyoruz”

off road aracı ile hayvanlara yemek taşıyorlar

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yorum

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BALIKESİR YAVRU KÖPEK VETERİNER HEKİM

Otomobil Çarpan Yavru Köpeğe Veteriner Hekim Sahip Çıktı

Annelikleri Yarım Kalan 10 Hayvanöç

Annelikleri Yarım Kalan 10 Hayvan