in

“Dağlara Buğdaylar Serpin, Müslüman Ülkede Kuşlar Aç Demesinler”

Ondokuz Mayıs Üniversitesi çetin kış şartlarının yaşandığı şu günlerde hayvanların aç kalmaması için kampüs çevresine yem bıraktı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin (OMÜ), çetin kış koşullarının yaşandığı, karın her yeri kapladığı ve dolayısıyla hayvanların yiyeceğe erişimin oldukça zorlaştığı şu günlerde kedi, köpek, kuş gibi canlıların aç kalmaması amacıyla Alaçam Meslek Yüksekokulu’nun bulunduğu kampüs çevresine yem bıraktı.

ondokuz-mayis-universitesi-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, “Asırlar öncesinden Hz. Ömer (r.a.) ‘Dağlara buğdaylar serpin. Müslüman ülkede kuşlar aç demesinler.’ sözüyle bizim inancımızda insana verilen değerin yanı sıra diğer canlıların da kıymetiharbiyesini çok anlamlı ve vurgulu biçimde ortaya koymuştur. Biz de kış koşullarının iyiden iyiye bastırdığı ve karın her yeri kapladığı bu günlerde böyle bir anlayışı kurum olarak kendimize düstur edinerek ve Allah rızası için bu uygulamayı gerçekleştirdik. Hayvanların yiyeceğe erişiminin kısıtlandığı bu hava koşullarında kedi ve köpekler ile kuşlar için kampüs alanının civarına yemler bıraktık. Bu tarz davranışların örnek oluşturmasını da canıgönülden diliyoruz.” diye konuştu.

22201753452pm

Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ayrıca Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar ve beraberlerindeki heyetle birlikte Göçkün 75.Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu yerleşkesinde incelemelerde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çanakkkale kedi

Çanakkale’de Bir Kedi Kafası Kesilerek Öldürüldü!

sakatnumarasıyapanköpek

Sakat Numarası ile İnsanları Trolleyen Performans Sanatçısı Köpek