in

ÇYDD Gençlerinden “İki Dost Bir Arada” Projesi

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Buca Eğitimevi Çağdaş Zihinler Gurubu “İki Dost Bir arada” projesi çerçevesinde Buca Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Buca Eğitim Evi’nin “Çağdaş Zihinler”  grubu tarafından hazırlanan “İki Dost Bir arada” projesi çerçevesinde buluşan Narlıdere ve Gürçeşme Huzurevi sakinleri ile ÇYDD Buca Şubesi Çocuk Kulübü üyeleri Buca Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

iki-dost-bir-arada-projesi-7

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Huzurevi sakinlerinin sosyalleşmelerine katkı sağlamak, yalnızlıklarına çare olmak, hayvan sahiplendirmeyi özendirerek, hayatlarına anlam katmayı hedefleyen projeye Narlıdere ve Gürçeşme Huzurevleri’nden 40 yaşlı, ÇYDD Buca Şubesi Çocuk Kulübü’nden de 30 çocuk katıldı.

iki-dost-bir-arada-projesi-5

Acımasız sokak şartlarında yaşam mücadelesi verirken Buca Belediye Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde tedaviye alınan kedi ve köpekleri özel hazırlanan bakım ünitelerinde ziyaret eden çocuk ve yaşlıların, sahiplenme bölümündeki can dostlarıyla buluşması ise görülmeye değer görüntülere sahne oldu.

iki-dost-bir-arada-projesi-8

Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi oldu. ÇYDD Buca Şubesi Çocuk Kulübü’nden miniklerin de katıldığı ziyarete Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina eşi Ahu Piriştina ile birlikte ev sahipliği yaptı.

iki-dost-bir-arada-projesi-12

Proje çerçevesinde Gürçeşme ve Narlıdere Huzurevileri’nden gelen yaşlılar çocuklarla birlikte merkezi gezip, sahiplendirme alanındaki sokak hayvanlarını sevdi.

iki-dost-bir-arada-projesi-11

İki kuşağın can dostlarıyla olan bu anlamlı buluşması karşısında duygulanan Başkan Piriştina projenin mimarı Çağdaş Zihinler Gurubu’nu “Yüreğinize sağlık gençler” diyerek, kutladı.

cyddd-barinak-ziyareti

iki-dost-bir-arada-projesi-4

iki-dost-bir-arada-projesi9

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

okyanusun dibnde hapsedilen balıklar.

Para için Okyanusun Derinliklerine Zincirlenen Hayvanlar

ağrrı köpek katliamı iddiasıl

Ardahan’da Köpek Katliamı İddiası