in

ÇYDD: Bülent Ersoy’un Kürk Bağışını Kabul Etmemiz Mümkün Değil

Üzerinde hayvan cesedi taşımaktan vazgeçmeyen Bülent Ersoy kürklerini ÇYDD’ye bağışlayacağını duyurmuştu. Bakın ÇYDD Bülent Ersoy’a ne cevap verdi.

Geçen hafta Nişantaşı’nda bir kürk mağazasında prova yapan Bülent Ersoy bir kar tilkisinin cesedi ile kamera karşısına geçerek kan dondurduşmuştu.  Katledilen hayvanın kafasının üzerinde durduğu kürkle açıklama yapan Ersoy, yaşam hakkı savunucularının tepkisine alıştığını söylemişti. Ersoy basın mensuplarına, ileri de kürklerini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği(ÇYDD) yararına açık arttırma ile satacağını söylemişti.

Bülent Ersoy’un bu açıklamasını ardından ÇYDD’den bir açıklama geldi.

İşte o açıklama

“Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında çağdaş eğitim yoluyla çağdaş toplumlar seviyesine ulaşmayı hedefleyen öncü ve örnek bir sivil toplum örgütüdür. ÇYDD, tüzüğü gereği doğa, çevre ve canlı haklarına saygılı olmayı ilke edinmiştir, efsane Genel Başkanımız Prof. Dr. Türkan SAYLAN’ın “Hayvanlar ve Çocuklar” adlı kitabı ile can dostları olan köpeği ve kedilerine duyduğu sevgi derneğimizin hayvan haklarına verdiği önemin önemli sembollerindendir.

Bu nedenlerle, basına yansıdığı üzere, derneğimize hayvanların yaşam hakları ihlal edilerek ekonomik değere dönüştürülmesiyle elde edilen ayni ürünler ve bunların bedelleri üzerinden yapılacak bir bağışı tüzük çalışma ilkelerimiz ve kurumsal değerlerimiz adına kabul etmemiz söz konusu değildir. Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.”

Bülent Ersoy, Üzerinde Hayvan Cesetlerini Taşımaktan Vazgeçmiyor!

Belediye Başkanı Sokak Hayvanlarını Elleriyle Besledi

Dağ Başına Terk Edilen Köpeklere Onlar Sahip Çıkıyor