in

Cumhuriyetin Savcıları Buzağıya Tecavüz için “Kovuşturmaya Gerek Yok’ dedi! Buzağının İlkokul Mezunu Sahibi Adalet İstedi

Hayvanlar, Türkiye Cumhuriyeti yasalarının nezdinde ne can olabildi ne de mal! Hayvanlara karşı işlenen suçlara Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde bir yenisi daha eklenirken, Türkiye Cumhuriyeti’nin savcıları kamunun vicdanını rahatsız eden skandal bir karara daha imza attılar

Hayvanlar, Türkiye Cumhuriyeti yasalarının nezdinde ne can olabildi ne de mal! Hayvanlara karşı işlenen suçlara bir yenisi daha eklenirken, Türkiye Cumhuriyeti’nin savcıları kamunun vicdanını rahatsız eden sakandal bir karara daha imza attılar.  Antalya’nın Gazipaşa ilçesinden 2 aylık buzağıya tecavüz ederken yakalanan ve DNA örnekleriyle de  tecavüz ettiği kesinleşen 67 yaşındaki (1953 doğumlu) evli, çocuklu G.E. için Gazipaşa Cumhuriyet Savcıları alkışlanacak skandal bir karara imza attı. Halkın adalete olan inancı bir kez daha yara aldı.

 

1 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 Olay, 9 Ağustos günü Gazipaşa ilçesi Yeşilyurt Mahallesi’nde yaşandı. Hayvancılık yapan Abdulkerim Gürbüz, arkadaşıyla birlikte piknik için hazırlanırken hayvanlarına yem ve su vermek için ahıra gitti. Ahırın kapısının açık olmasından şüphelenen Gürbüz, içeri girdiğinde, iddiaya göre G.E.’nin 2 aylık buzağıya cinsel saldırıda bulunduğunu gördü. Ahıra giren Gürbüz’ü gören G.E., panikleyerek indirdiği pantolonunu çekmeye çalıştı. Gürbüz’ün şikayeti üzerine Jandarma ekipleri tarafından gözaltına G.E., ifadesinde suçlamayı kabul etmedi. Şüpheli, kümes hayvanlarına zarar veren köpeğe bakmak için ahıra girdiğini ileri sürdü. Şüpheli G.E’den ve buzağıdan alınan örnekler ise Jandarma Kriminal Daire Başkanlığı’na gönderildi. Gelen sonuçlarda G.E.’nin DNA’sıyla buzağıdan alınan DNA’nın uyumlu olduğu belirtildi.

 

CUMHURİYETİN SAVCILARI,  KAMU ADINA KOVUŞTURMAYA GEREK YOK DEDİ BUZAĞININ İLKOKUL MEZUNU SAHİBİ GÜRBÜZ ADALET İSTEDİ

Konuyu inceleyen Gazipaşa Cumhuriyet Başsavcılığı, G.E.’nin ‘mala zarar verme’ suçunu işlemediğini, Hayvanları Koruma Kanunu’na göre idari para cezasıyla cezalandırılmasına, kamu adına kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Karara, kamu adına konuşan buzağının sahibi ilkokul mezunu  Abdulkerim Gürbüz ve hayvan severler tepki gösterdi. Böyle bir olay yaşadığı için çok üzgün olduğunu belirten Abdulkerim Gürbüz, “Buzağıma G.E.’nin cinsel saldırıda bulunduğunu gördüm. Savcılık tarafından bunun cezasının olmadığı bildirildi. Şahsın, ceza almasını istiyorum ki kimseye bir daha bu eylemi yapamasın” dedi.

 

G.E. İÇİN  KONUT DOKUNULMAZLIĞININ İHLALİ VE HAYASIZCA HAREKETLER SUÇUNDAN EK SUÇ DUYURUSU

Adliye muhabirlerinden takipsizlik kararı çıktığını öğrenen  Antalya Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Alev Ersan, buzağının sahibi Abdulkerim Gürbüz’e ulaşarak kararın hatalı olduğunu ve ek suç duyurusunda bulunabileceklerini söylüyor. Buzağısı için adalet isteyen ve başka bir hayvana da aynı eylemi yapmamasını isteyen Abdulkerim Gürbüz, baronun yardım talebi ile yerde aradığı adaletin gökten indiğine inanarak karara itirazı ve ek suç duyurusunda bulunmayı kabul ediyor

Avukat Alev Arsan, “G.E. isimli kişi Abdulkerim Gürbüz tarafından suçüstü yakalanıyor. Müvekkilimiz suç duyurusunda bulunuyor; ancak Cumhuriyet Savcılığı tarafından ‘mala zarar verme’ suçu oluşmadığı gerekçesiyle kovuşturmaya yer olmadığı kararı veriliyor. Halbuki Jandarma Kriminal Laboratuvarı tarafından alınan swap örneklerinde şüpheli G.E.’nin DNA örnekleriyle, buzağıdan alınan örneklerdeki DNA örnekleri eşleşiyor. Yani şüpheli tarafından buzağıya cinsel saldırıda bulunulduğu açık ve net olarak belgeleniyor. Biz bu hatalı karara, itiraz ettik, eksik yapılan nitelendirme nedeniyle de konut dokunulmazlığının ihlali ve hayasızca hareketler suçundan dolayı ek suç duyurusunda bulunduk” diye konuştu.

40796555 2016568915300841 8323663004948234240 n
Avukat Alev Arsan

BUZAĞI VE ANNESİ AHBAP’IN KORUMASINDA

Avukat Alev Ersan buzağı ve annesinin Ahbap platformu tarafından korumaya alındığının ve Ömür boyu kesilmeden yasayacakları bilgisini de verdi.

Haluk Levent, verilen karara isyan ederek buzağıya tecavüz eden şahsın açık ismini twitter hesabından paylaştı.

BUZAĞININ SAHİBİ GÜRBÜZ,  ‘BERLİN’DE HAKİMLER VAR’ DİYEN YAŞLI DEĞİRMENCİYİ HATIRLATTI

 

Buzağının ilkokul mezunu olan sahibi Abdulkerim Gürbüz’ün, “Buzağıma G.E.’nin cinsel saldırıda bulunduğunu gördüm. Savcılık tarafından bunun cezasının olmadığı bildirildi. Şahsın, ceza almasını istiyorum ki kimseye bir daha bu eylemi yapamasın” adalet isteyen bu sözleri, yıllardır hukuk Fakültelerinde anlatılan “Berlin’de hakimler var” hikayesindeki yaşlı değirmenciyi hatırlattı

f3aacb5e 715f 4817 b984 e7212965c7d9

Alman Kralı II. Frederick 1750 yılında Potsdam’dan geçiyor. Orayı çok beğeniyor ve “Bana şuraya bir saray yapın” diyor. Ertesi gün adamları gidip bakıyorlar, Kral’ın beğendiği yerde bir değirmen.

1d79af93 a8ca 4330 9fb6 cf68b16372c4

Adamlar kapıyı çalıyor, yaşlı değirmenci açıyor.

– Buyrun?

Bizi Kral gönderdi. Burayı görüp çok beğendi, satın alacak. Kaç para?
– Satmıyorum ki ne parası?
– Saçmalama Kral istedi.
– Bana ne! Ben satmadıktan sonra kimse alamaz ki!

​Adamları gelip Kral’a diyorlar ki;

– Efendim beğendiğiniz yerdeki değirmenci deli. “Satmıyorum” dedi.
– Çağırın bakalım bana şu adamı.

​Değirmenci gelip, Kral’ın karşısında duruyor. II. Frederick:

– Yanlış anladınız herhalde beyefendi, ben satın almak istiyorum orayı. Kaç para?
– Yoo yanlış anlamadım, adamların da dün bunu söyledi. Satmıyorum!
– Beyefendi inat etmeyin, paranızı fazlasıyla vereceğim.
– Sen koskoca Kralsın, paran çok. Git Almanya’nın her yerine saray yap. Burayı benden önce babam işletiyordu. Ona da babasından kalmış, ben de çocuğuma bırakacağım. Satmıyorum!

​II. Frederick ayağa kalkıyor;

– Unutma ki ben Kralım!

​Değirmenci bakıyor ve diyor ki;

– Asıl sen unutma ki Berlin’de hakimler var! Hiçbir güç, hiçbir siyaset, hiçbir iktidar kral bile olsa adaletten üstün değildir. Hiç kimse adaletin üstüne çıkamaz. Orada oturamaz.

Potsdam’da Sansosi Sarayı. Saray ve değirmen yan yana. Kral ve değirmenci adaletle komşu oluyor.

​Sabahları II. Frederick arka bahçeye çıktığında değirmenci sesleniyor;
– Hey Frederick, ekmek yaptım göndereyim mi?

​II. Frederick diyor ki;
-“adalet her sabah bana, sıcak bir ekmek kokusuyla gelirdi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gole Donen Mahallede Bir Kopek Akintiya Kapildi

Göle Dönen Mahallede Bir Köpek Akıntıya Kapıldı

Emekli Olduktan Sonra Kendisini Sokakta Kalan Hayvanlara Adadi

Emekli Olduktan Sonra Kendisini Sokakta Kalan Hayvanlara Adadı