in

Cumhuriyet Savcısından Hayvan Barınağına Destek

Bursa Cumhuriyet Savcısı Özgür Katip Kaya, mesaisinden arta kalan zamanlarda, sahipleri tarafından terk edilen, yaralanan veya sokakta yaşayan hayvanlar için kurulan özel barınağa 5 yıldır yardım ediyor.

savcı-ajanimo1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Savcı Özgür Katip Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, merkez Nilüfer İlçesi Alaattinbey Mahallesi’ndeki bir hayvanseverin barınağında bulunan hayvanlara 5 yıldır baktığını bildirdi.

Barınakta toplanan kedi ve köpeklerin bakımını ve yiyeceklerini sağladığını belirten Kaya, “Çünkü bu dünyayı onlarla paylaşıyoruz, burası bizim olduğu kadar onların da evi. Onların da aynen bizler gibi gidecek, yaşayacak başka yerleri yok. Dünyamızdaki tüm canlı türlerinin, doğanın ve gezegenimizin dengesi için burada olması gerekiyor. Hayvanlarla hepimizi misafir eden doğayı da korumamız şart” dedi.

savcı-ajanimo2

Hemen hemen her gün yargıda verdiği mesaisinin ardından bakıma muhtaç hayvanların yanına koştuğunu vurgulayan Kaya, şunları söyledi: “Hayvanları korumak ve sevmek ayrı şeyler olsa da onları korumak ve yaşamalarına yardımcı olmak aslında onları sevmek demektir. Hayat sadece insanlar için var olsaydı, Nuh’un gemisinde hayvanların ne işi vardı? Sokak hayvanları kış aylarında yiyecek ve barınak bulma sıkıntısı yaşamaktadır. Bu nedenle sokak hayvanları için daha duyarlı olalım. Kışın sokak hayvanlarına yardım edelim. Uygun yerlere mamalar, ev yemekleri ve su koyarak günlük yaşantılarını kolaylaştıralım. Ben onların yanında dinleniyorum.”

“Evde Bir Kedi Olması, Bir Çocuk Sahibi Olmaya Benzer”

Evde bir kedi olmasının, bir çocuk sahibi olmaya benzediğini belirten Kaya, “Her ikisi de meraklıdır ve çevresini keşfetmek ister. Kedinizi, aynı bir çocuk gibi onun için potansiyel olarak tehlikeli olabilecek her şeye karşı korumanız gerekir” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hayvan haklari ted ronesans ajanimo

‘Hayvan Hakları Kareleri’ Yedi Şehirde Sergilenecek

kaleder ajanimo2

Turistlerden 1,5 Ton Mama Bağışı