in

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İmamoğlu’na ‘Kayıp At’ Tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans ile katıldığı “81 ilden 560 gençle En Uzun İftar Sofrası” programında “kayıp atlar” konusuna da değindi. Erdoğan İmamoğlu’nu sert sözler ile eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “81 ilden 560 gençle En Uzun İftar Sofrası” programına, Vahdettin Köşkü’nden videokonferans aracılığıyla bağlandı. Konuşmasında, gençlerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her fırsatta gençlerle bir araya gelmeye, onlarla sohbet etmeye, onları dinlemeye büyük önem veriyorum. Çünkü biz gücümüzü, heyecanımızı gençlikten alıyoruz. Milletimizin geçmişten bugüne verdiği mücadelede gençlerimiz hep önde oldu, öncü oldu. Yarının büyük ve güçlü Türkiye’sinin önderleri ve mirasçıları da yine gençler olacaktır. Sizlere müreffeh ve güçlü bir ülke bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz. İnanıyorum ki sizler de devraldığınız bayrağı çok daha ilerilere taşıyacaksınız. Yaşamın her alanında yapacağınız tercihlerin, alacağınız kararların kişisel hayatınızla birlikte ülkemizin geleceğini de inşa edeceğini unutmayın. Sizlere güveniyoruz. Sizlere inanıyoruz. Sizlerle gurur duyuyoruz” dedi.

tayyip erdogan

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“İstanbul’un Atlarına Dahi Sahip Çıkıp, Hesabını Veremeyenlerin Diğer Konularda Neler Yaptıklarını Düşünmek Bile İstemiyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mihal Sarıyıldız’ın, Adalar‘daki 978 atın akıbetini sorması üzerine Ekrem İmamoğlu‘na eleştirilerde bulundu. Bu konuda eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanları Kadir Topbaş ile Mevlüt Uysal’ın çeşitli çalışmalar yaptıklarını aktararak, “Ancak bu hazırlıklar uygulanamadan İstanbul Büyükşehir Belediyesinde yönetim değişti. Ardından da hala ne olduğuna dair tatmin edici bir açıklamanın yapılamadığı müessif hadise yaşandı. Hayvan hakları konusunda ortalığı toza dumana katanların bu hususta hiç ses çıkarmamaları da ayrı bir ikiyüzlülük örneğidir. Hadi konuşsanıza, niye konuşmuyorsunuz? Sesinizi çıkarsanıza, niye çıkarmıyorsunuz? Bu işin ideolojik boyutu olamaz. Hayvanlara acımanın ideolojik boyutu tam aksine olması lazım. Nedir o? Hayvanı seveceksin ve onların bu ızdıraptan kurtulması için ne gerekiyorsa bunu yapacaksın. Bize haber geldi, İçişleri Bakanım beni aradı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı da yanındaydı. Ben dedim ki, ‘Ne gerekiyorsa yapalım.’ Söyledikleri, ‘Burada elektrikli araçlar kullanabilir miyiz?’ Hayırlı olsun kullanın, yeter ki hayvanlar bu ızdırabı çekmesin. İstanbul’un atlarına dahi sahip çıkıp, hesabını veremeyenlerin diğer konularda neler yaptıklarını düşünmek bile istemiyoruz. Hiç şüphesiz tüm bu olup bitenleri, İstanbul halkıyla birlikte milletimiz görüyor, değerlendiriyor. Günü geldiğinde bunların hesabı sandıkta feraset sahibi tüm İstanbullular tarafından sorulacaktır, ben buna inanıyorum” dedi.

Ekrem İmamoğlu İBB Hayvan Aşılama ve Tedavi Ünitesi‘ni Ziyaret Etti öç

Erdoğan’ın bu sözlerine Ekrem İmamoğlu’ndan yanıt gecikmedi. İmamoğlu Erdoğana sosyal medya hesabından şöyle yanıt verdi “Keşke bana ‘Neden elini arkadan bağladın?’ incelemesi yerine Adalar’daki atlarla ilgili inceleme başlatsaydınız. Geçmişten bugüne yaşanan fayton zulmünü yıllarca kimlerin görmezden geldiği, kimin çözüm ürettiğiyle ilgili tüm süreçlerin inceleneceği bir soruşturma talep ediyorum.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaramaz Kedi Minarede Mahsur Kaldi

Adıyaman’da Bir Kedi Cami Minaresinde Mahsur Kaldı

Hani atlar size emanetti

Adalılar’dan İBB’ye Tepki: Hani Atlar Size Emanetti?