in

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hayvan Hakları ve Adalar’ın Atları ile İlgili Açıklama Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 81 ilden gelen gençlerin sorularını yanıtladı. , “Hayvan hakları konusunda yapılan çalışmalar ne aşamada” şeklinde yöneltilen bir soruya cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde düzenlenen “Kütüphane Söyleşileri” programında gençlerle bir araya geldi.

erdogan hayvan

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

81 ilden gelen gençlerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, “Hayvan hakları konusunda yapılan çalışmalar ne aşamada” şeklinde yöneltilen bir soruya şu cevabı verdi:
“Bu konuda özellikle Mustafa Yel ve Özlem Hanım yoğun bir çalışma içerisindeler. Sokak hayvanları ile işlemi bitmiyor. Bir de süs eşyası gibi alınıp satılan hayvanlar var. Bu AVM’lerde bu tür alışverişler var. Bunlarla beraber sokaklarda sahibinin elinde yürüyen hayvanlar var. Bu hayvanlarda çok çok güzel hayvanlar ama affetmiyorlar. İcabında sahibinin elinden ayrılıp gidip bir kediyi parçalayabiliyor, çocuğu parçalayabiliyor. Bütün bunların yanında sokak hayvanları ile ilgili çalışmalar devlet olarak biz de yürütüyoruz belediyelerde yürütüyor.”


“900’ü aşkın atın nerede olduğu dahi belli değil”


Adalar’da kayıp at iddiaları ile ilgili de konuşan Erdoğan, “İstanbul’un Adalar ilçesinde 900’ü aşkın at adeta ölüm ile karşı karşıya getirildi. Bu atlar önce dedik ki Adalar’dan alınsın. Ne olsun. Adalar’a elektrikli otomobiller getirilsin. Bu atların yaptığı işi onlar yapsın. Bunu bakanımla vesaire görüştük. İçişleri Bakanım, Büyükşehir Belediye Başkanı ile görüştü. Mutabık kaldık. Cumhurbaşkanı olarak isabetli olur dedim. Ama elektrikli olmak kaydıyla. Atları buradan uygun bir mahalleye transfer edelim. Adalar’da at olmasın artık. 900’ü aşkın atın nerede olduğu dahi belli değil. Bunun cevabını kimin vermesi lazım. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı vermesi lazım. Nerede bu atlar. Bunların hastalık üretmesi söz konusu olabilir. Bununla ilgili de bir cevap yok. Önce Çin’den otomobillerin getirilmesi konuşuldu. Daha sonra bunun yarı yolda kaldığı söylendi. Daha sonra Bursa’dan böyle bir otomobil üretimi söz konusu dendi. Bu da ortada kaldı. Bu otomobil sorunu çözülemedi. Bu sorumlu olan Adalar İlçe belediyesi ile büyükşehir bu konuyu çözmesi lazım. Çözdükten sonra Adalar sorunu çözülmeli. Hayvan hakları ile ilgili konuda artık sona geliyoruz. Genel Başkan Yardımcım Özlem Hanım ve Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel yakından takip ediyorlar. Kısa zaman içerisinde neticeye varacağız ve adımları atacağız” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Kadari Yok Artik Dedirtti

Balığın Boynunda Bulunan Alyans Görenleri Şoke Etti

Arilar Yok Olursa Ekosistem Coker

“Arılar Yok Olursa Ekosistem Çöker”