in ,

Çukurova’da Hayvan Hakları Masası Kuruldu

Çukurova Belediyesi ile hayvan hakları konusunda çalışmalar yapan KİHAYKO, HAYKONFED ve CANKODER arasında Hayvan Hakları Masası kurulmasına ilişkin protokol imzalandı.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Türkiye’de yine bir ilke atıyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Hayvan Hakları Masası bir anlamda belediyenin yükünü de bir ölçüde sırtlayacak. Kendilerine teşekkür ediyorum. Çukurova Belediyesi olarak her zaman hayvan hakları konusunda duyarlı olduk, önemli çalışmalar yaptık. Türkiye’ye örnek bir barınak oluşturduk, sokak hayvanlarının bakımını yaptık, beslemesini gerçekleştirdik. Tüm bu çalışmaları gönüllülerle birlikte yaptık. Hayvan Hakları Masasının mevcut sorunları çözeceğine inanıyorum. Sokakta yaşayan can dostlarımızın yasal hakları var, bunlar korunacak. Bunu yaparken vatandaşlarımızın da haklarının korunmasını sağlayacak. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Cukurova Belediyesi ile KIHAYKO HAYKONFED ve CANKODER Aralarinda Hayvan Haklari Masasi Kuruldu

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Hayvan sevgisi aşılayacağız.”

Sonuna kadar hayvan haklarının korunmasından yana olduklarını belirten Başkan Soner Çetin, “Ancak toplumda sokak hayvanlarından rahatsız olan bir kesim de var. Sizin göreviniz bu konuda dengeyi sağlamak” ifadesini kullandı. Hayvan Hakları Masasının ilk başkanı olan KİHAYKO Başkanı Metin Yıldırım da, hayvan hakları konusunda gösterdiği duyarlılıktan dolayı Başkan Soner Çetin’e teşekkür etti. Çukurova’da kurulan Hayvan Hakları Masasının Türkiye’de ilk olduğuna vurgu yapan Metin Yıldırım, zaman zaman hayvanseverlerle vatandaşlar arasında sokak hayvanları konusunda sorunlar yaşandığını dikkat çekti. Metin Yıldırım şöyle devam etti.
“Biz Hayvan Hakları Masası olarak muhtarlıklarda toplantılar yaparak bilgilendirmede bulunacağız, ayrıca okullarda yapacağımız etkinliklerle çocuklara hayvan sevgisi aşılayacağız. Şimdiye kadar Türkiye’de hiçbir belediye böyle bir çalışma yapmadı. Bundan dolayı Başkan Soner Çetin’i kutluyorum.” Konuşmaların ardından Hayvan Hakları Masası kurulmasıyla ilgili protokol Başkan Soner Çetin ve KİHAYKO Başkanı Metin Yıldırım tarafından imza altına alındı.

Cukurova Belediyesi ile KIHAYKO HAYKONFED ve CANKODER Aralarinda Hayvan Haklari Masasi Kuruldu2

Hayvan Hakları Masasında KİHAYKO Başkanı Metin Yıldırım, HAYKONFED Başkanı Nesrin Çıtırık, CANKODER Başkanı Sibel Seyitoğlu, gönüllü hayvanseverler Servet Yener, Burçin Bulutbeyaz, Ferah Güray Yılmaz, Güldem İba Menekşe, Emirhan Deveci, Meziyet Aytaç, Seçil Başhan bulunuyor.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kirikkalede Jandarma Tarafindan Uzaktan Egitimle Ogrencilere Cevre Doga ve Hayvan Sevgisi Egitimi Veriliyor

Kırıkkale’de Jandarma Tarafından Uzaktan Eğitimle Öğrencilere Çevre, Doğa ve Hayvan Sevgisi Eğitimi Veriliyor

Kucuk Kopek Yavrusuna Akillara Sigmayan Eziyet...

Kahramanmaraş’ta Köpek Yavrusuna Akılalmaz Eziyet